Sosyal Medya

İnstagram’da Spam Kaldırma

İnstagram’da Spam Cezası Nedir?

Selfie akımı ile başlayan resim çekme ve anlık resim paylaşma sistemi, İnstagram ile yeni bir hayat bulmuştur. Bu sebeple İnstagram genel olarak dünya üzerinde kullanılan en büyük sosyal paylaşım sitelerinin başında gelmektedir. Bu sosyal paylaşım sitesinde anlık milyonlarca hatta milyarlarca resim paylaşılmakta ve bu paylaşılan resimler yüz binlerce beğeni almaktadır. Tabii ki bunların yanına eklenen STORY özellikleri de, bu sosyal paylaşım sitesi için oldukça güzel eklentiler olarak kullanıcılara hitap etmektedir. Bu sosyal paylaşım sitesinde hesap açmanın da belirli kuralları ve şartları vardır. Özellikle sahip olduğunuz hesabı gelişi güzel kullanmamanız dışında, insanları rahatsız etmeyecek şekilde yayınlar ve paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde işaretlenir veya şikâyet edilirseniz bu sizin için hiç ama hiç iyi olmayacaktır. Şikâyet edilen hesapların genellikle takip edildiği, hatta aktivitelerinin ciddi şekilde izlendiğini birçok hesap sahibi bilmektedir. Bu durumdan kurtulmakta, yine hesabı olan kullanıcıların elinde olan anahtardır.

Bu şikâyetler sonucunda hesabınız SPAM damgası yiyebilir. Hatta bu şekilde bile işaretlenebilir. Peki, nedir bu SPAM hesaplar? Bu hesaplar İnstagram’da açılmış ancak aktiviteleri ve güvenlikleri oldukça sıkıntılı hesap çeşididir. Bu hesapların oluşmasına birçok şey sebep olmuş olabilir. Örnek verecek olursak, sürekli bir şekilde kişileri takip etme isteği göndermeniz, hatta bir gün içerisinde astronomik sayıda hesap takibi isteği göndermeniz hesabınızın bu şekilde işaretlenmesine sebep olur. Başka sebeplere gelecek olursak, kişilere hakaret içerikli mesajlar yazmanız hatta tacize varacak şekilde konuşmalar yapmanız da hesaplarınızın bu şekilde işaretlenmesine sebep olacaktır. Eğer ki hesabınızı satış amacıyla da kullanıyorsanız aşırı şekilde reklam vb. içeriklerle kullanıcıları rahatsız etmeniz, hatta ürün politikalarına ters düşecek şekilde reklamlar yayınlamanız bile duruma sebep olabilir. Sizlere bu makalemiz de İnstagram SPAM Hesap Olmaktan Kurtulmanın Yolları nedir onu anlatacağız. Bu konulardaki tavsiyeleri dinlemeniz, hatta hesabınızda uygulamanız bile sizler için çok önemli olacaktır. Aksi takdirde yaşayacağınız sorunlar oldukça fazla olacağı gibi, hesabınızda ciddi bir tehlikeye girebilir.

İnstagram Spam Cezasından Kurtulmanın Yolları

Bu cezadan kurtulmak için belirli başlı yönergeleri takip etmek ve hesabınızı yönetirken çok ama çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Sonuçta İnstagram SPAM Hesap Cezasından Kurtulmanın Yolları öylesine çok karmaşık ve çok bilinmez değildir. İlk olarak yapmanız gereken şey hesabınızdan yapılan paylaşımlara dikkat etmek ve çok fazla takipçi isteği göndermemeniz olacaktır. Eğer normalden çok daha fazla sayıda takipçi isteği gönderir ve diğer hesaplara karşı oldukça fazla sayıda mesaj gönderirseniz bu sizin şikâyet edilmenize kadar gidecek bir sürecinde başlangıcı olacaktır. Ayrıca pazarlama kurallarına dikkat etmeniz ve şirketin ürün politikalarının dışında herhangi yasak veya zararlı bir ürünün reklamını asla yapmamanız gerekmektedir. Bunları yaptığınızda SPAM cezalarından kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı