Sosyal Medya

Instagramda Sponsorlu Reklamlar İle Dolandırılmayın

“Marka kıyafetler% 90’a varan indirimlerle”, Instagram sosyal ağında son zamanlarda görünen tekrarlanan reklamlardan biri. Bizi, şüpheli derecede düşük fiyatlarla pahalı giysiler alabileceğimiz bir Web sayfasına yönlendirir.

Komik olan şey, dolandırıcılık girişiminin açık olmasına ve sayfa açıkça bize bir aldatmaca olduğunu düşündürmemize rağmen, Instagram bunu kabul ediyor ve en azından makul bir süre içinde çıkarmıyor.

Instagramda Sponsorlu Reklamlar İle Dolandırılmayın

Instagram İçin Tehlikeli Reklam

Herhangi bir Instagram kullanıcısı, ekrana girdiğimizde, reklamın bir dizi yayında dağıldığını görmüş olacaktır. Son zamanlarda büyük bir şekilde ortaya çıkan duyurulardan biri tanınmış marka The North Face kıyafetlerinin skandal fiyatlara satılmasıdır.

Bu reklam bizi bu markadan çok sayıda makale içeren bir çevrimiçi mağazaya yönlendirir. Gösterdikleri çok sayıda ürün nedeniyle tüm referanslarında bulunduğunu düşünebiliriz. Aynı zamanda iyi bir sunum ve daha doğru bir arama sistemine sahiptir.

Herhangi bir güvenilir kullanıcı, duyurunun görünüşte güvenilir bir sosyal ağdan geldiğini görünce önünde ciddi bir sayfa olduğunu düşünebilir.

Bu reklamlar ve hatta diğer markalardan diğerleri bile bizi kesinlikle başka bir adrese götürebilir, bu nedenle bu durumla ilgili bir gerçek değildir.

Instagram’da Rapor Etmeliyiz

Instagram’ın açıkça bu tür sahte reklamlar kabul etmesi inanılmaz gibi görünse de, ilk defa görünmüyor. İnternette benzer önceki davalarla ilgili referanslar bulmak zor değildir.

Görünüşe göre kimse bu sosyal ağda yayınlanan reklamların güvenilirliğini kontrol etmiyor. En azından bu durumda, sahtekarlığı çok açık ve bu duyurunun görünmeye devam ettiği birkaç gün oldu.

Instagram kullanıcıları olarak topluluğa katkıda bulunmaya çalışabilir ve reklamı bildirmemize izin veren seçeneği kullanabiliriz. Aynı reklamdaki üç noktanın menüsünde bulacağız. Ne kadar şikayetçi olursak, sosyal ağın o kadar çabuk yanıt vereceği ve duyuruyu engelleyeceği halde, bunun çok fazla garantisi yok.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı