Sosyal Medya

İnstagramda Takip engeli Kaldırmayı Nasıl Yapabilirim?

Çoğumuz, gününün belki de birçok kısmını Instagram da geçiriyor. Kim nerede ne yapmış, nasıl giyinmiş, nerelere gitmiş, kim kimden ayrılmış farklı farklı konuları ve içerikleri takip ediyoruz. Bu olaylardan haberdar olmak için bu hesapları takip etmeliyiz ki ana sayfamıza düşsün bizim de bilgimiz olsun. Fakat takip yaparken sıkça rastladığımız bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Takip engeli. Bu durum nedir? Instagram’ da takip engeli kaldırmayı nasıl yapabilirim? Gelin beraber bu konuyu inceleyelim.

Takip Engeli Ne Demek Neden Engelleniyoruz?

En çok kullandığımız sosyal medya uygulamasının günde sayısız kez takip istediği ya da takip edilme imkanımız vardı. Ancak Instagram sahte hesaplar nedeniyle artık bu takip olayını yavaşlatmıştır. Amaç çoğalan sahte hesapların önüne geçmektir. Milyonlarca kullanıcıya hitap eden Instagram çok daha fazla kişiye hitap edebilmek amacıyla belli kurallar getirmiş ve getirmeye de devam etmektedir. Güvenlik amacıyla yapılan bu engel, Instagram’ da takip engeli kaldırmayı nasıl yapabilirim? en çok aratılan soru olmasına sebep olmuştur.

Diğer sosyal hesapların ikinci plana attığı güvenlik sorununu Instagram ön planda tutmaktadır. Bu konularda asla taviz vermeyen Instagram popüler olmasının altında yatan en önemli durumlardan bir tanesidir. Kullanıcılarına daha verimli ortam sağlamaya çalışan bu uygulama sahte hesapların korkulu rüyası halini aldı.

Takip Engeli Kaldırma Yöntemi ve Süresi

Sosyal medya platformu günlük ve aylık limitler belirler. Bu limitler takip etme, beğenme, yorum yapma gibi özellikleri kapsamakta. Bu limitler çok düşük olmamakla beraber normal kullanıcı limitinin de oldukça üstündedir. Bu limit aşıldığı durumda güvenlik tedbirleri devreye gidiyor. Engelleme de ki amaç aslında gerçek bir kullanıcı olup olmadığınızı belirlemek. Limiti aştınız hesabınız engellendi. Instagram’ da takip engeli kaldırmayı nasıl yapabilirim? Bir daha kullanmayacak gibi durum söz konusu değildir.

Öncelikle Instagram’ a giriş yapalım. Yöneticilerle ekiple doğrudan iletişim kurun. bizimle paylaş kısmına girip sorunu güzel, açıklayıcı ve samimi bir dille anlatırsak engeli kaldıracaktır. İlk defa engele maruz kalındıysa herhangi bir şey yapmadan 24 saat sonra engel kalkacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı