Sosyal Medya

İnstagram’da Takipten Çıkanları Nasıl Görebilirim?

Instagram’ da gün içerinde paylaşımlar yapıp en güzel anılarımızı takipçilerimizle paylaşırız. Instagram kullanıcılarının hemen hemen hepsi paylaştıklarının daha çok beğeni almasını ister. Ne kadar çok beğeni o kadar takipçi anlamına gelir. Takipçi sayımızın çokluğu aslında bizim ne kadar aktif olduğumuza bağlıdır. Yaptığımız paylaşımlar içerdiği bilgiler takipçilerimizi cezbediyorsa takipte kalıp beğenmeye hatta paylaşım yapmamız için tetikte beklerler. Bu anlamda takipçi sayısı kadar önemli olan bir hususta takipçi sayısını koruyabilmektir. Aktif olmadığımız zaman bazen tepki amaçlı da olsa takipten vazgeçebilirler. Bu durumlarda Instagram’ da takipten çıkanları nasıl görebilirim?

Instagram Hesabında Takip Sayısının Önemi

Sosyal medyanın en önemli ölçüm araçlarından biri takipçi sayısıdır. Bu sayının fazla oluşu hitap ettiğiniz kitleyle doğru orantılı. Ne kadar çok takipçiniz var ise hitap ettiğiniz kitle de o kadar çok oluyor. Takipçi sayısının azaldığını anlamak mümkün değil ne yazık ki. Instagram bu konu da herhangi bir yenilik sunmuyor kullanıcılarına. Diğer sosyal ağlarda ise profiline girdiğin kullanıcıda seni takip ettiğine dair bilgiler içeriyor. Instagram bu konuda bilgi vermediğinden kullanıcılarda farklı arayışa girmekteler. Instagram’ da takipten çıkanları nasıl görebilirim? Pratik çözümü olmamakla beraber biraz uğraştırıcı çözümler de var.

Instagram Hesabında Tek Tek Takipçi Kontrolü

Başlık adından da anlaşılacağı üzere uğraştırıcı olan bu durumdan başka bir çözüm görünmüyor gibi. Instagram’ da takipten çıkanları nasıl görebilirim? Sorununu çözmeyen Instagram takipçilerin bu konuda yüzünü güldürmüyor. Beğenilerde eksiklikler olduğunda fark edebileceğimiz bu durum aslına meşakkatli. Beğeni sayısı konusunda dikkatli takipçi, şüphe duyduğu kişinin Instagram’ da ki hesabına girebilir. Takip ettiklerine tıklayıp arama çubuğuna adını yazınca eğer çıkmıyorsa şüphelerinde haklı olduğuna emin olabilir.

Sizi takip etmeyi bıraktıklarını anlamanın başka bir yolu da var. Her seferinde profile girip tek tek bakmak çok da pratik değil. Eğer takipçi sayınızı anlık olarak takip etmek isterseniz birçok uygulama mevcut. Followers Assistant veya Takibi Bırakanlar tarzındaki uygulamaları indirin. Bu uygulamalarla sizi takipten çıkaranları tespit edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı