Sosyal Medya

İnstagram’da Toplu Takipçileri Nasıl Silebilirim?

Instagram, canlı yayınların yapılabildiği, fotoğrafların ve videoların zengin filtreler eşliğinde paylaşılabildiği, özel yani direkt mesaj özelliği bulunan, aynı gönderi içerisinde birden fazla ve maksimum on adet olmak üzere paylaşımın yapılmasına olanak sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Tüm bu özellikleri nedeni ile Instagram tüm dünyada geniş kitlelere ulaşmıştır. Fakat bazı durumlarda, kullanıcılar kendilerini takip eden kişilerden rahatsızlık duymakta ve takipçileri profilinden uzaklaştırmak istemektedir. Bu durumda, takipçilikten çıkarılmak istenen kişilerin, birden fazla olması durumunda toplu olarak çıkarma işlemi yapılabilmektedir. Bu yazımızda Instagram’da toplu takipçi silme işleminin nasıl gerçekleştirilebileceği anlatılacaktır.

Instagram’da Toplu Takipçi Silme

Instagram kullanıcıları, her zaman için tanımadığı kişiler tarafından takip edilmekten hoşlanmaz. Bu durumda genellikle, hesap sahipleri korumalı hesap kullanmaktadır yani bu hesap türünü kullanan kişilere takipçiler otomatik olarak eklenmemekte; onaya bağlı olarak eklenmektedir. Bu özellik sayesinde, hesap gizliliğini sağlamak isteyen kişiler, dilediği kişilerin kendisini takip etmesine izin verirken, dilediği kişinin takip etmesine engel olabilmektedir. Fakat her zaman için, Instagram kullanıcıları korumalı hesap seçeneğini tercih etmez ve zaman zaman Instagram’da toplu takipçi silme işlemini gerçekleştirerek hesap kontrolünü sağlar.

Instagram’dan toplu olarak takipçi çıkarmak mümkün değildir; sosyal medya uygulamasının böyle bir hizmeti yoktur ve dolayısı ile bunu yapabilmek için ücretsiz olarak hizmete sunulan programlardan yararlanılır. Çünkü Instagram, takipçileri tek tek çıkarmaya imkân vermektedir.

Instagram’dan takipçileri toplu olarak silme işlemleri genellikle akıllı cihazlar ile yapılmaktadır fakat bazı programlar bilgisayar ile de uyumludur. Bilgisayar ile uyumlu olmayan programların indirilmesi ve silme işleminin yapılması mümkün değildir.

Programlar Aracılığıyla Instagram’da Toplu Takipçi Silme

Instagram’da toplu takipçi silme işlemi ancak ve ancak programlar aracılığı ile mümkün hale gelebilmektedir. Bunun için Android cihaz kullananlar Play Store üzerinden, iOS cihaz kullananlar App Store üzerinden konu ile alakalı ücretsiz programları indirerek toplu takipçi silme işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

Instagram’dan toplu olarak takipçi silmek için kullanılabilecek programlar şunlardır:

  • Cleaner for Instagram Unflow
  • Clean it UP
  • Cleaner for IG
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı