Sosyal Medya

Instagramda Twitterda Olduğu Gibi Gece Modu

Instagram’daki fotoğrafları ve diğer ortamları kontrol ederken varsayılan parlak beyaz düzeni, özellikle ağartılmış kullanıcı arabiriminin kör hissettiği loş ışıklı ortamlarda tam anlamıyla göz alıcı olabilir. Neyse ki, iPhone için Instagram uygulamasında karanlık modu etkinleştirmek için yükleyebileceğiniz ücretsiz bir ayar var.

iOS 11 ve daha üstündeki yerleşik “Smart Invert” özelliği, Instagram karanlık mod sunar, ancak fotoğraf ve videolardaki renkler de ayarlanacak ve bu da iyi bir deneyim için uygun değildir. Neyse ki, iOS 11 için istikrarlı bir hapis yarası var, bu yüzden Instagram’ı göze duyarlı bir karanlık moda zorlayabiliyoruz.

Instagram karanlık mod

IGDarkMode’u Yükleyin

iPhone’unuzu alın ve başlamak için Cydia’yı açın, ardından arama özelliğine erişmek için sağ alttaki büyüteç simgesine dokunun. Buradan, arama çubuğuna “igdarkmode” yazın, ardından sonuçlar alanında göründüğünde tweak seçeneğine dokunun.

IGDarkMode için Detaylar sayfasının içine girdikten sonra, sağ üstteki “Değiştir” e tıklayın. Onay istemi ekranın altında göründüğünde “Install” tuşuna basın.

Şimdi, sağ üstteki “Onayla” üzerine dokunun. İnce ayar şimdi cihazınıza indirilecektir, bu yüzden işlemin tamamlanmasını bekleyin. Ardından, iPhone’unuza saygı göstermek ve IGDarkMode’u yüklemeyi tamamlamak için “SpringBoard’u Yeniden Başlat” ı tıklayın.

IGDarkMode’u Etkinleştir

Yanıt verdikten sonra, koyu renkli temayı Instagram uygulamanıza uygulamak için ince ayar özelliğini açmanız gerekir, bu nedenle iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve “IGDarkMode” üzerine dokunun. İçeri girdikten sonra, ince ayarlamayı açmak için “Etkin” seçeneğinin yanındaki kısma dokunun ve ardından ana ekrana dönün.

Instagram’daki Karanlık Modun tadını çıkarın!

IGDarkMode etkinken, normalde yaptığınız gibi Instagram’da artık özgürsünüz. Ancak bu sefer, uygulama artık beyaz ve mavi ışığın belirgin şekilde azaltılması sayesinde görsel olarak daha çekici ama aynı zamanda gözlerinizde daha kolay olan karanlık bir temaya sahip olacak.

Karanlık mod uygulama boyunca uygulanır, böylece Instagram’da gezinirken ve arkadaşlarınızla sevdiklerinizle etkileşimde bulunduğunuzda karanlıktan aydınlık temalara tutarsızlıklar veya can sıkıcı değişiklikler olmaz. Sonuç olarak, bu özelliği etkin kılmak, özellikle de yoğun bir Instagram kullanıcısıysanız, gözlerinizi rahatlatmak için önerilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı