Sosyal Medya

İnstagram’da Uygulamadan Çıkmadan Ödeme Yapma

İnstagram sosyal medya platformu yaptığı yenilikler ile her daim kullanıcılarını düşünmektedir. Bu sebeple de İnstagram uygulamasından çıkmadan alışveriş yapabilmeniz için imkan sunmaktadır. Tüm kullanıcıları için hızlı alışveriş imkanı sunan İnstagram, Amerika Birleşik Devlet`lerinin yirmiden fazla markası ile anlaşma yaptı. Bunlar arasında Warby, Adidas, MAC Cometics, Oscar de la Renta, Prada ve Nike gibi ünlü markalar yer almaktadır.

İnstagram Uygulamadan Çıkmadan Ödeme Yapma Ne İşimize Yarayacak?

Bu özellik sayesinde İnstagram uygulamasından çıkmanıza gerek kalmadan hızlı bir şekilde alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi önceden alışverişler yapmak için markaların kendi web sitelerine yönlendiriliyor ve ardından satın alma işlemini yapabiliyordunuz. Fakat bu uygulama sayesine hiçbir siteye yönlendirme yapılmadan direkt alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak İnstagram ile yaptığınız alışverişler sırasında belli bir miktar komisyon alınacağını da unutmamalısınız.

İnstagram Uygulamadan Çıkmadan Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamadan çıkmadan ödeme yapmak istiyorsanız ilk önce şirketin anlaşması olduğu markalardan birini seçmelisiniz. Bu markalardan birini seçtikten sonra satın alma işlemi için ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Hesabınıza gireceğiniz ödeme bilgilerinin her zaman kalacağını ve tüm satın alma işlemlerinde kullanılacağını da unutmamalısınız. Ödeme bilgilerinizin korunacağından emin olabilirsiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki, ödeme bilgilerinizi bir defa girmeniz yeterli olacaktır. Her alışverişinizde girdiğiniz hesap bilgileri kullanılarak ödemeleriniz gerçekleşecektir.

Satın Alma Prosedürü Nasıl Gerçekleşiyor?

İnstagram üzerinden seçtiğinizin ürünü aldıktan sonra “Siparişler” bölümünde görünmeye başlayacaktır. Bu bölüm üzerinden siparişlerinizin teslimat süresi ve diğer detayları takip edebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada satın almanı iptal etme ve satıcı hakkında bilgilerde bulunmaktadır. Bundan başka alınan ürünün teslimat süresi hakkında İnstagram tarafından detaylı bilgi elde edebiliyorsunuz.

Ödemelerinizi yapmanız için Visa card, Mastercard, Discover ve American Express gibi birden fazla yöntem bulunmaktadır. İnstagram sosyal medya platformu olarak markaların ödeme özelliklerinin de kullanılabileceği hakkında bilgi verdi. Tüm bu özellikler sayesinde alışveriş yapmak ve istediğiniz ürünlere kısa süre içerisinde sahip olmak daha kolay hale gelecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı