Sosyal Medya

Instagram’ın En Çok Kullanılan Filtresi Açıklandı

Özellikle genç kullanıcıların en çok kullandığı sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram’ın en çok kullanılan filtresi açıklandı. 

Popüler sosyal medya platformu Instagram kullanıcılar arasında popülerliği her geçen gün artan Instagram filtrelerine her gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Son zamanlarda Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı “Hangi süper kahramana benziyorsun?” “Hangi millete benziyorsun?” ve “Kaç IQ’sun?” filtrelerinin yanında yeni bir filtre kullanıcılar tarafından çok kullanılıyor. 

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı Instagram filtresi “Kaç yaşında görünüyorum” filtresi oldu. Endonezyalı Perdy Ferdiansyah isimli bir yazılımcı tarafından geliştirilen filtre, çok kısa sürede milyonlarca Instagram kullanıcısı tarafından kullanılmaya başlandı. Filtre sayesinde kullanıcıların yüz verilerinden yola çıkılarak kullanıcıların kaç yaşında göründüğü belirleniyor. 

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram filtresi, kullanıcıların yoğun ilgisinin yanında bir takım güvenlik şüphelerini de beraberinde getirdi. Kullanıcıların yüz verilerinin tarandığı Instagram filtrelerinin ilerleyen süreçte kötü amaçlarla kullanılıp kullanılmayacağı ise kullanıcılarda soru işareti olarak kalıyor. 

Instagram’ın “Kaç yaşında gösteriyorum?” filtresinin bir güvenlik sorunu doğurup doğurmayacağı şöyle dursun geçtiğimiz yıl popüler olan FaceApp uygulaması kullanıcıların bir başka güvenlik endişesi yaşadığı uygulamaların başında gelmişti. Kullanıcıların yüz verilerinden yola çıkarak nasıl yaşlanacaklarını gösteren uygulamanın kullanıcıların verilerini depoladığı ortaya çıkmış ve sonrasında uygulama, App Store ve Google Play Store’dan kaldırılmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı