Sosyal Medya

İnternette Kullanılan Dil Sizi Ele Veriyor

Uzmanlar yaptıkları açıklamada sosyal medya üzernide kullanılan dilin sizi ele verdiğini söylüyor. Dünya üzerinde en çok kullanılan platformlardan birisi olan Twitter üzerinde böyle bir çalışma yapılmış.

ABD üzerinde yapılan araştırmalarda Twitter üzerinde bir araştırma ve çalışma yapılmış. Kişiler yalnızlık seviyelerini ve psikolojik durumlarını buradan ön plana çıkarıyor. Araştırmacılar pek çok kişinin tahmin edebileceği bir sistem geliştirdiler ve bu sistem üzerinde çok daha farklı bir dilde ilerlemeye başladılar. Bu yüzden hem yalnızlık konusunda hem de farklılıklar konusunda organize edilen bütün seçimleri ve yenilikleri kendi içinde kullanabiliyor hale geliyoruz.

Dr. Guntuku: Yalnızlık insanların katili olabiliyor

Dil bilimsel analitik modeli üzerinden yapılan çalışmaya göre, farklı bulgular ve çeşitli yaşam beklentilerini ön plana çıkaran geniş bir çalışma sürdürülüyor. Sosyal medyanın ön plana çıkarılan şu günlerinde görüyoruz ki, zihinsel sağlık sorunları olan insanlar kendilerini bir şekilde ele veriyor ve bu sürece dair çok daha farklı bir yaklaşım yaratılıyor.

Yapılan açıklamaya göre DR. Guntuku’nun yorumu şu şekilde:

“Yalnızlık, insanın yavaş yavaş katili olmaya başlıyor. Yalnızlığın sebep olduğu bazı tıbbi sorunlar, on yıllar boyunca insanın içerisinde kalabiliyor. Yalnızlık çeken bireyleri tespit edebilir ve bunlara müdahale edebilirsek sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını engelleyebilir ve onlara yaşamlarında yardımcı olabiliriz”

Araştırmalar bu konuya ilişkin çok daha farklı ve estetik bir dil getiriyor ve bireysel seçimleri de kendi içinde ortaya çıkarmış oluyoruz. Detayları ve farklı yaklaşımları da uzman gözünden ön plana çıkarıyoruz haliyle.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı