Sosyal Medya

Koronavirüsü 5G’nin Yaydığını İddia Edenlere Facebook’tan Engel!

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken, salgının büyümesi noktasında bir suçlu aranıyor. Salgının hızla yayılmasında ve kontrol altına alınamamasında son dönemlerin en büyük teknolojisi olan 5G teknolojisinin hedef gösterildiği biliniyor. İngiltere’de iddiaların artması sonucunda geçtiğimiz haftalarda bazı baz istasyonlarına siber saldırı gerçekleştirilmişti. Uzmanlar, salgının yayılmasında teknolojinin etkisinin olmadığını her defasında vurgulasalar bile bir grup tarafından iddialar desteklenmeye devam ediliyor.

Facebook’ta eylemlerine devam eden bir grup 5G teknolojisini kötülemeye devam ediyor. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un bu süreçte kuralları oldukça katı. 5G karşıtı olan grup üyelerinin yaptığı paylaşımlarla daha fazla kişiye erişmeleri bekleniyor.

Facebook 5G Karşıtlarını Engelledi

facebook

Facebook tarafından politika ihlali gerçekleştirildiği ve şiddeti teşvik ettikleri gerekçesiyle 5G teknolojisine karşı olan grubun engellendiği belirlendi. 5G teknolojisi hakkında ortaya atılan yanlış bilgilendirmeler ve salgınla ilişkilendirmeleri pek çok kişiyi yanlış yönlendirdiği için engellendi.

5G teknolojisi karşıtı olan grubun şimdiye kadar yaklaşık 60 bin kişiye hitap ettikleri öğrenildi. Grubun adı ise ‘Stop 5G Group’ olarak belirlendi. Facebook tarafından alınan son kararlar neticesinde grup platform üzerinden kaldırıldı. Üye olan 60 bin kişinin de platform tarafından engellendikleri ve tekrar giriş yapamayacakları açıklandı.

Facebook üzerinde artan 5G karşıtı diğer gruplara ise ‘Destroy 5G Save Our Children’ eklendi. Bu süreçte yapılan paylaşımlarla birlikte grubun tamamen kapatıldığı açıklandı. 5G teknolojisine yönelik düşmanlığın yersiz olduğunun altı bir kez daha çizildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı