Sosyal Medya

Küfürlü Yorumlar Instagram Tarafından Engelleniyor!

Instagram görsel içerik paylaşma konusunda dünyanın en büyüğü olma yolunda ilerliyor. Siber zorbalık ile mücadele için şirketin yeni attığı adımlar var ve bu adımlar çok ciddi!

Şirket sürekli küfürlü yorum yapanları belirleyecek yeni bir çalışma üzerinde duruyor ve artık küfürler paylaşılmadan engellenebiliyor! Instagram hesaplarına dair yapılan yeni yapay zeka güncellemesi, herkesin işine yarayacak türden diyebiliriz. Yapay zekanın tespiti için yayınlanmadan önce engellenecek yorumlar çıkıyor karşımıza.

Yani insanlar küfürlü bir yorum yaparken, tam yorum paylaşılacak iken uyarılmaya başlanacak ve bu durum sürekli karşımıza çıkacak. Kontrollü bir sistem ile karşımıza çıkarılan bu destekli kontrol ile birlikte küfür ya da hakaret içerikli bir yorum için önceden uyarı alacak olan kişiler engellenebilecek.

Paylaşılmadan tespit edilebilecek!

Yorum yapmak isteyenlere dair 3 farklı seçenek sunan Instagram, durumu kontrol altına almak istiyor. Yani ya yorumu iptal edeceğiz, ya filtre edildiği için revize edeceğiz ya da yorumu küfürlü haliyle paylaşıp engel yiyeceğiz. Tercih tamamen bize kalmış.

Profillere yaptırım uygulayacak olan Instagram, bu konuya dair de gerçekten etkin bir çalışma sürdürmek istiyor. Bu yüzden yaptırımlar konusunda da aktif bir dil yaratabileceğini söyleyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı