Sosyal Medya

Linkedin 675 Milyon Üyeye Ulaştı!

Linkedin kitlesini dünya çapında genişletmeye devam ediyor. Microsoft, 2019’un son üç ayında Linkedin’e rekor düzeyde üye katılımının yaşandığını bildirdi. Microsoft tarafından bu hafta yayınlanan raporda Linkedin’in göstermiş olduğu büyük başarı gözler önüne serildi.

Linkedin İle İş Bulma Oranı Çok Yüksek

Microsoft’a göre Linkedin, küresel dünyadaki iş gücü için oldukça önemli bir konumda. Platform üzerinde kullanıcıların kolaylıkla başvurabileceği iş fırsatları paylaşılıyor. Veriler her yedi saniyede bir, bir kişinin daha Linkedin üzerinden yaptığı başvuru sonrasında işe alındığı bilgisini doğruluyor. 

Linkedin Kullanıcı Sayısında Rekor Artış

Yapılan açıklamaya göre bu çeyrekte Linkedin rekor düzeyde üye artışı yaşadı. Linkedin üyelerinin toplam sayısı 675 milyona ulaştı ve şirket bunun kendileri için yepyeni bir kilometre taşı olduğunu belirtti. Platform henüz kasım ayında toplam 660 milyon üyeleri olduğu haberini tüm dünyayla paylaşmıştı. Şu an aktarılan bilgiler doğrultusunda bakıldığında son üç ay içinde 15 milyon kişinin daha Linkedin üyesi olduğu görünüyor.

Tabii ki bir platformun toplam kullanıcı sayısı, platformun büyüyüp büyümediğine dair daha gerçekçi bir ölçüm yapmaya olanak sağlayan aktif kullanıcı sayısı ile aynı şey değil. Buna rağmen yeni insanların Linkedin’e kaydolması, aynı zamanda etkileşim oranının da artmasını sağlıyor. Bu durum her sosyal mecrada olduğu gibi Linkedin için de oldukça önemli. Bu artış devam ettiği sürece Linkedin’in profesyonel dünya üzerindeki etkisi büyüyecek ve bu döngü yeni kullanıcı kayıtlarıyla devam edecek gibi görünüyor.

Linkedin 675 Milyon Üyeye Ulaştı!

Son zamanlarda Linkedin’in biraz sıradan hale geldiği ve üyelerinin sırf etkileşim oranlarını yükseltmek adına aşırı kişisel, işle alakası olmayan gönderiler paylaştığı yönünde bazı eleştiriler yapılmaktaydı. Bu tür faaliyetler her ne kadar platform üzerinde gerçekleşen etkileşimi yükseltmeye yardımcı olsa da, Linkedin’i diğer sosyal medya ağlarından ayıran farkı üzerinde olumsuz etki yaratıyor.

Linkedin Daha da Büyüyecek Gibi Görünüyor

Microsoft’un 2016 yılında Linkedin’i satın almasıyla Linkedin’in kullanım düzeyi veya kullanıcı sayısı gibi spesifik bilgiler sağlayan bireysel performans raporlarına artık erişim sağlayamıyoruz. Bu rakamlar için Microsoft’un raporlarını bekliyor ve bu raporlar doğrultusunda çıkarımlarda bulunabiliyoruz. Öyle ya da böyle Linkedin’in yükselişinin hızla devam edeceği ve hem kişisel kullanıcılar hem de markalar için git gide öneminin daha da artacağı net bir biçimde görünüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı