Sosyal Medya

Linkedin Aramada Görünüm Ne Demek?

İş ve sosyal platformların birleşiminden oluşan Linkedin, üye profillerini gezen kişilerin bilgilerini görüntülenen kişiye ulaştırmakta. Diğer sosyal medya platformlarında ise böyle bir özellik bulunmamakta. Peki, arama görüntüleme nedir? Ne iş yaramaktadır? İşçi ve şirket için önemi nedir?

 Linkedin’de Görüntüleme Bilgisi İstatistiklerine Ulaşabilirsiniz

Sosyal medya kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan bir olan ‘profilimi kim ziyaret etti’ sorusu, Linkedin’de tarihe karışmış durumda. Çünkü arama yapılıp görüntülenen kişiler, profilini gezen kişileri anında görebilmekte.

Linkedin üzerinden profil görüntülenme sıklığı ve arama sonuçlarına ulaşabileceğiniz linkten görüntülenebilen ziyaretçiler, profil sahibi için yol gösterici bir unsurdur. Böylece hangi iş mensuplarınca veya işverenlerce görüntüleme yapıldığı belirlenerek, profil bilgilerinde güncelleme yapılabilmektedir.

Ücretsiz Üyelik Kullananlar Da Ulaşabilir

Premium üyeler, geriye dönük 90 günlük bir sürede ziyaretçilerin bilgilerine ulaşmaktadırlar. Ücretli olarak kullanılan Premium üyeliklerde bakan herkesin görüntülenebildiği özelliği, ücretsiz kısıtlı üyeler de kullanabilmekte. Ancak profili ziyaret eden son 5 üyenin bilgileri yer almakta daha öncesine ulaşmak mümkün olmamaktadır. Ayrıca kapalı profil sahiplerinin bilgileri, ücretsiz üyelikte görüntülenememektedir.

Linkedin arama görüntüleme sayesinde hangi tarihte ne kadar görüntüleme yapıldığı bilgisine ulaşmak, popüler olunan dönemdeki faaliyetleri artırmayı kolaylaştırmakta ve yeni yol haritası için iş arayanlara yardımcı olmaktadır. Şirket sahibi olanlar için de profili ziyaret edenler, potansiyel müşteri anlamına gelmektedir.

İşiniz İçin Büyük Bir Fırsat Olabilir

İşçi ile işveren arasındaki bağın kurulmasında önemli bir platform olan Linkedin, iş çevresinin genişletilmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu nedenle size gönderdiği görüntüleme bilgileri ile iki taraf için de büyük bir fırsat sunmaktadır. Sizi görüntüleyen her kişi sizin için bir iş fırsatıdır. Karşılıklı görüntüleme yapmak suretiyle iade-i ziyaret yapabilir, mesaj göndererek de bağlantınızı sağlamlaştırabilirsiniz.

Profil ziyareti yapan kişiler bazen Linkedin çevresine ekleme yapmadan sessiz sedasız profilden çıkabilmektedir. Bu nedenle yapılacak bağlantı talebi profilini ziyaret ettikleri kişilerden beklenebilmekte. Eğer ilgi çekici ve profesyonel iş hayatına katkı sağlayabilecek bir profil sayfanızı ziyaret etmiş ise ikinci adımı atmanızda fayda bulunmakta. Böylece dikkatinizden kaçan veya sizin ulaşamadığınız kişilerden haberdar olabilmektesiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı