Sosyal Medya

Linkedin Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

İş arayan ile işveren arasındaki köprülerden olan Linkedin, etkileyici bir profil için resim eklemenizi istemektedir. Çünkü resminizin vereceği ilk mesaj çok önemlidir. Bu nedenle Linkedin resminizi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri yazımızda anlatmaya çalıştık. Siz de mükemmel bir Linkedin resmi için bu hususlara dikkat edebilir, işiniz konusunda üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Fotonuz Sizin Aranılan Kişi Olduğunuzu Göstermeli

Linkedin için bir profil oluşturduktan sonra bilgilerinizi doldururken bir profil fotosu eklemelisiniz. Bu resmin güncel olduğunda emin olun. Gerekirse profil resminizi değiştirerek güncel tutmayı unutmayın. Bir sosyal medya platformunda paylaştığınız resmi kullanmak karşınızdaki insanda bırakacağı etkiyi azaltacaktır. Sempatik olmak için kedinizle çektiğiniz resmi profilinize eklemeyin. Daha profesyonel düşünün.

Resminizin arka planı, işinize verdiğiniz değeri anlatan bir şekilde olmalıdır. Profil resminizin nasıl bir etki yaptığı konusunda farklı sitelerden öneri alabilirsiniz. PhotoFeeler gibi siteler, yüklenen resimler hakkında kişi yorumları ile size yardımcı olan siteler arasındadır. Resminize bakan kişi sizden etkilenirse ilk bakacağı alanlardan biri kendinizi kısaca tanıttığınız özet bölümüdür. Bu kısmı da etkileyici ancak abartıdan kaçınarak doldurmayı unutmayın.

Profilinize Fotonuzun Yanına Bilgileriniz De Dikkatlice Yerleştirin

Linkedin’in bir iş platformu olduğunu unutmayın. Bu nedenle kullandığınız profili oldukça etkin tutmalısınız. İşinizle alakalı sunumlar, dosyalar, kitaplar konusunda tavsiye vermekten çekinmeyin. Gönüllü projelerde yer alın. Böyle yapmanız, kişi ve kurumların sizden daha fazla bahsetmesine ve akılda kalmanıza yardımcı olacaktır.

İyi bir profil için özel yeteneklerinizi de profilinize ekleyin. Karşınızdaki kişiye aradığı kişinin siz olduğunuzu abartmadan anlatın. Aktiviteleriniz ve anahtar kelimeleriniz dağınık şekilde olmasın. Profilinizi inceleyen bir kimse için özet bilgi çok önemlidir. Araştırmalar özet okuduktan sonra birçok ziyaretçinin kararını verdiğini göstermektedir. İlgili, sempatik olmaya çalışın. İşle alakası olmayan bilgilere profilinizde yer vermekten kaçının.

Çevrenizden Yardım Alın

Profil resminin seçimi konusunda karar veremiyorsanız etrafınızdaki kişilerden de yardım alabilirsiniz. Ayrıca en çok ziyaret edilen profilleri inceleyerek, onların fotolarındaki ayrıntılara göz atabilirsiniz. Profil resmini atladığınızda ise daha az ziyaretçinin dikkatini çekeceğinizi unutmayın. Çünkü resimli profiller, resimsiz profillere göre % 40 daha fazla ziyaret edilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı