Sosyal Medya

Linkedin Gönderi Sabitleme Özelliği Getiriyor

LinkedIn, profesyonel dünyanın nabzını tutan en önemli sosyal medya platformlarının başında geliyor. Kendini güncel ve yararlı tutmak adına büyük çaba harcayan uygulama, kullanıcılarının elde ettiği deneyimi daha da iyileştirmek adına kullanışlı olabilecek bazı yeni özellikler test ediyor. Duyurulan yenilikler arasında en çok Facebook ve Twitter’da olduğu gibi gönderiyi profilin en başına sabitlemeyi mümkün kılan özellik ilgi çekiyor.

Julia Bramble tarafından tespit edildikten sonra çeşitli örneklerle birlikte paylaşılan bu yeni özellik, platform üzerinde yer alan hemen herkesi heyecanlandıracak nitelikte çünkü direkt olarak kişinin profilinin nasıl göründüğünü etkiliyor.

Sabitlenmiş gönderi özelliği sayesinde her profil, sayfalarına yeni gelen insanların gördüğü ilk paylaşımlar ve bilgiler üzerinde önemli bir kontrole sahip olacak. Yani sayfanıza girildiğinde sizinle ilgili bilinmesini en çok arzu ettiğiniz şey, hesabınızı inceleyen kişilerin ilk dikkatini çekecek olan bölümde yer alacak. 

Sabitlenmiş gönderiler, profilinizi ziyaret eden kişilerin sahip olduğunuz özelliklere kolaylıkla göz atabileceği ve sizinle bağlantı kurmaları durumunda onlara neler sunabileceğinizi görebilmeleri açısından oldukça önemli bir yer tutuyor. Twitter ve Facebook’ta uzun zamandan beri kullanılan bu özellik, Linkedin’de de oldukça büyük ilgi çekecek gibi görünüyor. 

Linkedin Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır?

Sabitlenmiş paylaşımlar kullanıcının profiline girildiğinde hemen göze çarpan hakkında kısmının altında yer alacak. Linkedin kullanıcıları yaptıkları paylaşımların sağ üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine tıklayarak gönderi sabitleme özelliğine ulaşabilecek. Bu sayede Linkedin kullanıcısı hesabını ziyaret eden kişilerin görmesini istediği en önemli bilgiler için sayfasını tekrar tekrar düzenlemek zorunda kalmayacak. Sabitlenmiş gönderiler ilk bakışta göze çarpan bir bölüme eklenerek sayfayı ziyaret edenleri ve hesapta ekli olan kişileri Linkedin kullanıcısı hakkında kolaylıkla bilgilendirebilecek. 

Sabitlenmiş gönderi özelliğinin kullanımı şu anda Türkiye’de kullanılamıyor ancak kısa süre içerisinde web sitesi üzerinden herkesin ulaşımına açılacak. Gönderi sabitleme özelliğinin Linkedin uygulamasına gelmesinin de çok uzun zaman almayacağı düşünülüyor. Şu an için tüm dünyada toplam 675 milyon üyesi bulunan Linkedin’in yakın zamanda gerçekleştireceği diğer güncellemeler de merakla bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı