Sosyal Medya

Linkedin İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her geçen gün fonksiyonları artan Linkedin, normal bir sosyal medya platformu olmanın ötesinde bir iş bulma alanıdır. İşveren ile iş arayan kişilerin bağlantı kurması için oluşturulan Linkedin, işverenlerin ilanlarına başvuru yapmak suretiyle iş arayan kişilere çalışma imkanı sağlamaktadır.

İş Aramada Yeni Nesil Bir Proje

Linkedin, üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Ücretsiz üyelikler ile sıradan bir profil oluşturulabilmektedir. Ancak gerek işveren olsun gerek iş arayan olsun profesyonellik için ücretli üyelikleri tercih etmektedir. Böylece alanında gerçekten uzman olunduğu karşı tarafa bildirilmektedir. Kısıtlı bir şekilde ücretsiz üyelerin kullandığı özellikler, Premium denilen ücretli üyelerce herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilmektedir. Ayrıca iş başvurularında Premium üyelerin başvuruları üst sıralarda yer alabilmektedir.

Sosyal medya platformları farklı amaçlarla kurulan projelerdir. Bazılarının görsel paylaşım özelliği öne çıkarken, bazılarında dosya, sunum gibi materyal gönderimi yapılabilmektedir. Linkedin ise bütün bu özelliklerin yanı sıra, iş alanında hizmet veren bir platformdur. İş ilanı veren kişi veya kurumlar ile irtibat kurulabilen platform, iş başvurusu imkanı da sağlamaktadır.

İlan Sahibine Kolayca Ulaşın

Linkedin iş başvurusu yapabilmek için ilk önce üye olmalı ve alanınızı belirleyen, hangi alanda aktif olabileceğinizi ifade eden bir profil oluşturmalısınız. Daha sonra iş ilanlarını dikkatli bir şekilde inceleyebilir ve size uygun ilanları değerlendirebilirsiniz. İş yayınlayan şirkete iş başvurusu oldukça kolaydır. İlanı yayınlayan kişi veya kurumun tercihine bırakılan ‘Kolay Başvuru’ veya ‘Şirket Web Sitesine Başvuru’ şeklindeki iki linkten biriyle başvuru yapılmaktadır.

Linkedin iş ilanlarında arama yaparken ilgilendiğiniz bir ilan gördüğünüzde ayrıntılı inceleme için ilanın üzerine tıklamanız yeterlidir. Böylece şirketin faaliyet alanını ve aradığı kişilerdeki özellikleri detaylı bir şekilde görebilmektesiniz. İlanları dikkatli bir şekilde kontrol etmenizi ve uygun iseniz başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü Linkedin üzerinden yapılan başvuruları geri çekmek veya düzenlemek mümkün olmamaktadır.

Kendinizi Etkileyici Şekilde Tanıtın

İlanını incelediğiniz iş için, kolay başvuru linki ile başvurunuzu ilan sahibine iletebilmektesiniz. Şirket web adresine gitmenizi isteyen ilanlar fazla yer tutmasa da bazı şirketler web sayfasına gidilmesini isteyebilmekte. Açılan sayfalardan kendinizi tanıtan iletişim bilgileri, iş tercihleri, CV, iş deneyimi gibi alanları doldurarak iş başvurunuzu tamamlayınız. Dilerseniz şirketi takip ederek onların da sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı