Sosyal Medya

Linkedin Nasıl Kullanılır?

Bir sosyal medya platformu özelliklerine sahip olan Linkedin, ayrıca oluşturduğunuz üyelikle kullanabileceğiniz ve size iş imkanı sunan siteler arasında yer almaktadır. Linkedin ile çeşitli iş sahalarına CV gönderebilir ve teklifleri değerlendirebilirsiniz.

İş Dünyasına Adım Atılabilen Sosyal Medya Platformu

İnternet dünyasının gelişen özellikleri arasında iş imkanı olarak kullanılması da bulunmakta. Girmek istenilen alanda araştırma yapılabilecek şekilde tasarlanan Linkedin, iş dünyasına açılan kapılardan biri olma özelliği ile son yılların dikkat çekici yapımlarından. Çalışmak istenilen ticari alana hakim kişilerle irtibat kurabilmenin yanında, resim, video ve bağlantı paylaşılabilen bir sosyal medya platformu olması bakımından da dikkat çekmekte.

Popüler siteler arasına girmeyi başaran Linkedin’i kullanabilmek için her sitede olduğu gibi kayıt yaptırmanız gerekmekte. Bunun için sizden istenen e-posta adresini kayıt yaptırmanız istenmekte. Böylece hem sahte hesapların önüne geçilebilmekte hem de size Linkedin üzerinden ulaşmak isteyenler için bir bağlantı kurulabilmekte. E-posta ile kolay bir şekilde kaydınızı yaptırabilmekte, ad, soy ad gibi temel bilgilerinizi sisteme ekleyebilmektesiniz.

Profilinizde Yeteneklerinizden Bahsedin

Kayıt yaptırdıktan sonra kendinize etkileyici bir profil hazırlamasınız. Oluşturacağınız profil ne kadar etkileyici olursa, o kadar dikkat çekici olacak ve insanların size daha fazla ulaşmak istemesinin önünü açacaktır. Profil oluşturma ekranından oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlisi ise karmaşadan uzak kalmaktır. Ne kadar sade hazırlarsanız insanların size olan güveni o derece artacaktır. Yeteneklerinizi överken abartıdan kaçınmanız yararınıza olacaktır.

Öğrenim bilgileri, iş deneyimi oldukça önemlidir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmekte. Bu kısma ayrıca geçmiş tecrübelerinizin yanı sıra size özel olduğunu üşündüğünüz ve şu özelliğim öne çıkar dediğiniz yeteneklerinizi de ekleyebilmektesiniz. Yeteneklerinizin yalnızca iş üzerine olmayabileceğini, eğlence veya gelişim amaçlı yapılan bazı aktivitelerin işverenleri etkileyebileceğini unutmayın.

Ücretsiz Veya Ücretli Kullanabilirsiniz

Linkedin, yalnızca iş arama platformu değildir. İlgilendiğiniz alanda kişilerle bağlantı kurabileceğiniz bir sosyal medya sitesidir. Takip etme yerine bağlantı kurma seçeneği ile irtibata kurabileceğiniz kişilerle, resim, video veya beğendiğinizi yazıları paylaşabilmektesiniz. Bağlantı kurmak istediğiniz kişiyi eklediğinizde ise onay beklemektesiniz.

İki farklı versiyonu bulunan Linkedin, beklenen performansa göre iki şekilde kullanılabilmekte. Ücretsiz kullanım istediğinizde, neredeyse bütün özelikleri kullanabilmektesiniz. Ancak profesyonel bir kullanım için, hizmet bedeli adı altında ödeyeceğiniz ücret ile daha ileri düzeyde kullanıma sahip olabilmektesiniz. Ücretli olan Premium üyelik ile bağlantı kurmadığınız kişilere de mesaj gönderme özelliğine sahip olmakta, kısıtlama olmadan Linkedin özelliklerini kullanabilmektesiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı