Sosyal Medya

LinkedIn otomatik oynanan videolar nasıl kapatılır?

Sosyal ağlar herkes tarafından benimsenmiş ve hepsi bir amaca yönelik kullanılmaktadır. Önemli sosyal platformlardan birisi olan Linkedin, iş arayan ve iş veren kişileri içerisinde barındıran ve iş dünyası hakkında çeşitli bilgilerin paylaşıldığı sosyal bir platformdur.

Kullanımında ki temel amaç iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin rahat bir şekilde iş başvurusu  yapabilmesini hedefler. Sunumlarınızın, bloglarınızın ve dosyalarınızın kolay bir şekilde paylaşılacağı bir platformdur. Yaygınlaşan internet teknolojileri iş arayan kişilerin sosyal platformlarda var olma zorunluluğunu getirmiştir. Likendin de iş arayan kişilerin iş bulmak amaçlı kullanabileceği bir platformdur. Çok yaygın kullanılmasada gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşmaya devam etmektedir. Likendin üzerinden kariyerinizi en iyi şekilde özetleye bilir, kötü bir terim olsada kendinizi en iyi şekilde pazarlamaya fırsat bulabilirsiniz. Büyük şirket ve kuruluşlar bu platform üzerinden sizin öz geçmişinize bakacaktır.

Linkedin Otomatik Oynayan Videoları Engelleme

Linkedin diğer sosyal ağlarda olduğu gibi bir haber akışına sahip sosyal platformdur. Videolar, yazılar, görseller karşımıza çıkar. Videoların otomatik olarak başlaması linkedin üzerinden kişiselleştirilebilen bir özelliktir. Videoların otomatik oynama özelliğini devre dışı bırakmak için;

  • Profil sayfasına, Ben yazan yere tıklayın.
  • Ayarlar ve Gizlilik sekmesini açın
  • Hesap sekmesinde bulunan site tercihleri bölümüne gidin
  • Otomatik Çalma Videoları seçeneğinin yanında ki değiştir butonuna basın
  • Hayır seçeneğini işaretleyin
  • Kapat diyerek önceki sayfaya dönün

bu adımları gerçekleştirdiğiniz de linkedin üzerinden haber akışında karşınıza çıkan videoların, otomatik oynama özelliğini devre dışı olacaksınız. İos ve Android cihazlar için yapmanız gereken ayarlarda aynı ayarlardır. Hesap sekmesi üzerinden otomatik oynama ayarlarını açabilir veya kapata bilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı