Sosyal Medya

Linkedin Premium Ne Kadar?

İş dünyasının farklı yüzü olmaya devam eden Linkedin, iş arayanlar için önemli bir platform özelliğini korumakta. Linkedin üzerinden açılan ücretli veya ücretsiz üyelikler, iş arayanlar kadar işverenlerin de kullandığı üyeliklerden. Peki, Premium adı verilen ücretli üyelik fiyatı nedir? Neden tercih edilmekte?

                Basic Veya Premium Üyelik Seçebilirsiniz

Klasik sosyal medya platformlarının ötesinde adeta iş sahası haline gelen Linkedin, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaktadır. E-posta adresi ile kayıt yaptırılan platform, büyük şirketlerin de uğrak durağı olmayı başarmaktadır. Çünkü şirketler, günlük yaşamda fark edemedikleri yetenekli kişileri, bu sayede bulabilmektedirler. Şirketlerden gelen geri dönüşlere bakıldığında da bu durum dikkat çekmektedir. Bazı şirketlerin % 50 oranında işçi açıklarını Linkedin üzerinden kapattıkları istatistiklere yansımış durumdadır.

                Linkedin üzerinden oluşturacağınız üyelikleri iki şekilde kullanmanız mümkün olmaktadır. Bunlardan ‘Basic’ hesap, üyelerin büyük çoğunluğu tarafından kullanılan hesaplardır. Ücretsiz hesap da diyebileceğimiz bu hesaplar ile ilgili olduğumuz iş alanında kariyer yapabilir, kişi veya kurumlarla bağlantı kurabiliriz. Ayrıca şirket için aradığımız yetenekli kişileri buradan bulabiliriz.

                Profesyonel Bir Kullanım İçin Premium Üyelik

Basic (Ücretsiz) hesap ile Linkedin özelliklerinden birçoğunu kullanabilmektesiniz. Profesyonel bir kimlik oluşturma, kişi veya kurumlarla bağlantı kurma, iş veya okul arkadaşlarını bulup onlarla iletişime geçme, tavsiyelerde bulunma bu özelliklerden dikkat çekenler arasında yer almakta. Ayrıca profilleri araştırıp görüntüleyebilir, sınırsız mesaj alabilir, profilinizi ziyaret eden son 5 kişiyi görüntüleyebilirsiniz.

Linkedin, Premium üyelik daha çok profesyonel kişilerce tercih edilmektedir. Şirketler için de başvuru yapan adayların Premium olup olmadıkları kısmen dikkat çekici olmaktadır. İş başvurusu yapan adayların görüntüleme ilk sıralarda olması da iş arayanlar için önemli bir özelliktir. Premium üyelikte müşteri ağları kurmak, analizleri ayrıntılı görmek de dahil birçok özelliği herhangi bir engel olmadan kullanmak mümkün. Ayrıca sizin dikkatinizi çeken kişilerle bağlantı kurmaya ihtiyaç duymadan mesajlaşabilir ve irtibata geçmelerini sağlayabilirsiniz.

                Aylık Olarak Ödeme Yapabilirsiniz

Premium üyelerin kullanabilecekleri özellikler arasında ziyaretçileri 90 güne kadar görebilmeleri önemli bir yer tutmakta. Geriye dönük olarak 3 ay boyunca profilinizi ziyaret eden kişileri görebilir, ne zaman popüler olduğunuzun analizine ulaşabilirsiniz.

Linkedin’in bütün özelliklerini kullanma fırsatı veren Premium üyelik için aylık ödeyeceğiniz tutar, yalnızca 120 TL civarındadır. Premium hesaplar 2.500 TL’ye kadar ulaşan fiyatlarda da hizmet kalitesini üst seviyede tutmayı başarmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı