Sosyal Medya

Linkedin Profilime Kim Bakmış?

Son yıllarda sosyal medyaya farklı bir bakış açısı getiren Linkedin, kişi profilinin kimin gezdiğine bakılmasına izin vermekte. Ancak Basic üyeler için süre kısıtlaması bulunurken, Premium üyeler için daha fazla alternatif sunmakta.

İş Ve Sosyal Platform

Bir iş platformu olarak hizmet veren Linkedin, üyelik sistemine dayanmaktadır. E-mail ile üye olabilmekte ve iş alanınız ile alakalı internet dünyasına giriş yapabilmektesiniz. Birçok üyesiyle beraber hem iş arayanları hem de kendisini geliştiren Linkedin, paylaşım imkanı ile de iş tecrübelerini üyeleriyle buluşturmaktadır.

Linkedin üyeliğinden sonra etkileyici bir profil oluşturabilir, işverenlerin dikkatini çekebilirsiniz. Ayrıca açılan iş ilanlarına başvuru yapabilmekte ve bağlantı kurarak onları takip edebilmektesiniz. İşinizle alakalı olarak da kişilerle irtibat kurabilir, aynı iş alanındaki yüzlerce kişiyle tanışabilirsiniz.

Profili Geliştirmeye Yardımcı Oluyor

Linkedin’i bir iş alanı olarak düşünmek Linkedin’i anlatmaya yetmez. Diğer sosyal medya araçlarında yapabileceklerinizi Linkedin üzerinden de yapabilirsiniz. Resim veya video gönderebilir, mesajlaşabilir, okul arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunları yaparken Linkedin, herhangi bir ücret istemeden özelliklerinin hemen hepsinin kullanımına izin verir. Bunlardan bir tanesi de profil görüntüleme istatistikleridir.

Bir sosyal medya platformunu kullanırken en çok merak edilen şeylerden biri de görüntülemedir. Ne zaman profile bakıldığı, hangi zamanda daha çok görüntülendiği gibi bilgiler, kullanıcıların takip etmek istediği verilerdir. Linkedin de bu veriler için kullanıcılarına yardımcı olmaktadır. Böylece hangi dönemde daha popüler olduğunu bilen kişiler, kendilerini geliştirmektedirler.

Profilinize Bakanları Görmek Zor Değil

Profil görüntüleme isatistikleri, ücretsiz üyelikler için kısıtlı bir şekilde olmaktadır. Basic adı verilen ücretsiz üyeliklerde, profili gezen kişilerden yanlıca en son 5 profil görüntülenebilmektedir. Dolayısıyla ücretsiz olarak üye olanların aktif olma sürelerini artırmaları gerekmektedir. Ücretli olan üyelikler ise bu konuda kısıtlanma olmadan profillerini gezen üyeleri görebilmekteler. Geriye dönük 90 gün içerisindeki ziyaretçileri görebilen Premium üyeler, bir adım önde olmaktadırlar.

Linkedin profilini ziyaret edenleri görebilmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra profil bilgilerine giriş yaptıktan sonra ‘Profilimi Kimler Görüntüledi’ öğesine tıklamanız yeterlidir. Ancak şunu unutmayın i Linkedin hesabınızı 90 gün boyunca ziyaret eden yoksa bu kısımda herhangi bir bilgi bulamayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı