Sosyal Medya

Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Artık büyük bir iş arama platformu haline gelen Linkedin, şirket hesabı açtırarak kişi veya kurumlara işçi arama konusunda yardımcı olmaktadır. İş arayanlar için de ilgilendikleri alanda ilanlara başvuru yapabilecekleri bir sosyal medya platformudur.

Şirketlerin Dikkatini Daha Fazla Çekmekte

Linkedin her geçen gün şirketlerce daha fazla dikkat çekmekte, işverenlerin uygun eleman istihdamının yapmasına yardımcı olmaktadır. İstatistikler, bazı şirketlerin % 50’ye varan işçi alımlarının Linkedin üzeriden yaptıklarını göstermektedir. Açılan ilan ile şirketle bağlantı kuran kişiler arasında yapacağı seçimler konusunda da oldukça olumlu dönüşler yapan şirketler, açtıkları ilanlar ile farkında olmadıkları yetenekli kişileri alabildikleri için Linkedin’e teşekkür etmektedirler.

Linkedin iki türlü üyelik sistemi sunmaktadır. İster ücretli ister ücretsiz olsun e-posta hesabınızın olması gerekmektedir. Linkedin’in bu şekilde irtibat kurabildiği kişiler, iş dünyasına adımını atmış olmaktadır. Bundan sonra kişisel bir profil ile devam edebilir veya şirket hesabı oluşturabilirsiniz. Şirket hesabı kurmak için şu adımları takip etmelisiniz.

Şirket Hesabı Açabilirsiniz

Şirket hesabı açmak için öncelikle profilinizin bulunduğu hesaba şifre ile giriş yapmalısınız. Hesabınızın üst köşesinde bulunan ‘İş’ linkinden ‘Şirket Sayfası Oluştur’ kısmına girmeniz gerekmekte. Sonraki sayfadan şirketinizi en iyi anlatan dört seçenekten biri ile devam edin. Buradan küçük, orta, eğitim veya vitrin sayfalarından birini seçebilmektesiniz. Daha sonra sizden şirket bilgilerini isteyen bir sayfa karşınıza çıkmaktadır.

Şirket bilgilerinizi eksisiz doldurun. Bilgileri doldururken sağ tarafta ön izleme yapabileceğiniz bir ekran görüntüsü belirmektedir. Linkedin, kullanılmış şirket isimlerini kabul etmeyebilmekte. Bu nedenle şirket unvanıyla birlikte kayıt yaptırmayı deneyebilirsiniz. Şirketinizin kimliğinin dolduracağınız bu bilgilerden oluşacağını unutmayınız. Ayrıntıları atlamadan iş arayanları etkileyecek şekilde alanları doldurunuz.

Çalışanlarınıza Değer Verdiğinizi Gösterin

Şirketinizin kapak görselini, konumunu, vizyonunu belirlemeniz önemlidir. İş arayanların etkileyici iş ilanlarını daha fazla görüntülediklerini unutmayın. Böylece sizin ulaşamadığınız ve işi konusunda uzman olabilecek kişilere ulaşmanız kolaylaşacaktır. Şirket bilgilerini girdikten sonra sayfanın alt kısmında yer alan alandan şirket hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Şirket hesabınızdan iş ilanı verebilir, markanızı tanıtabilirsiniz. Sürekli aktif olmak şirketiniz için önemlidir. Markalaşmak adına şirketi tanıt paylaşımlar, sayfa analizlerinin takibi, takiplerle sürekli etkileşim halinde olmak önemlidir. Takipçi artırmadaki en önemli unsurlardan biri kampanya düzenlemektir. Ayrıca çalışanlarınızın şirketi tanıtan önemli projelerini paylaşabilir, onların da performansını artırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı