Sosyal Medya

Messenger İçin Corona Virüs Bölümü Oluşturuldu!

Facebook bir süredir mesajlaşma uygulaması olan Messenger üzerinde çalışıyor. Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını hakkında bölüme yeni bir kısım eklendiği öğrenildi. Bu süreçte kesintisiz bir iletişim sağlanması için çalışmaların devam etmesi bekleniyor.

Tüm dünya son dönemlerde corona virüs hakkında konuşuyor. Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan virüs bir pandemi halini aldı. İnsanların günlük yaşantılarını etkileyen ve evlerinde karantina altında kalmalarına neden olan virüs can almaya devam ediyor.

İnsanların evlerde kaldığı son dönemlerde internet kullanımı ve sosyal medya platformlarına gösterilen ilgi arttı. Sosyal medya platformları arasında Facebook çok daha fazla tercih edilmeye başladı. Facebook yetkilileri artan trafiği gördükten sonra corona virüsünün yayılmasını engellemek için yeni çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti. Facebook, mesajlaşma platformu olan Messenger üzerinden corona virüs tedbirleri yayınlanmaya başladı.

Messenger Uygulaması İnsanları Bilinçlendirecek

Facebook yetkilileri tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Artık Messenger COVID-19 merkezine sahip. Kullanıcılar Messenger kullandıkları sırada corona virüsü hakkında oluşturulan bu bölüme giriş yapabilecekler. Bu bölüm içerisinde Dünya Sağlık Örgütü ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan resmi açıklamalar güncel olarak yayınlanıyor. Kullanıcılar bu bölüm içerisindeki tüm resmi açıklamalara ulaşabilecekler. Yine bu bölüm içerisinde farklı bilim insanlarının araştırmalarına, politikacıların görüşlerine ve gazeteciler tarafından hazırlanan haberlere ulaşmak mümkün olacak. Pek çok kişinin kullandığı Messenger uygulaması bu sayede corona virüsü hakkında bilgilendirme sağlayacak. Yeni güncellemenin şimdiden büyük ilgiyle beklendiği öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı