Sosyal Medya

Netflix Profilini Kilitleme! Şifre Nasıl Konulur?

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında dünya çapında milyonlar insan evlerde karantina altında. Sosyal izolasyonun önemi vurgularken pek çok kişi mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamayı tercih ediyor. Bu noktada sosyal medya platformlarının kullanım oranlarının ciddi oranda arttığı tespit edildi. Özellikle dizi ve film izleme platformu olarak bilinen Netflix için yeni kullanıcılarla birlikte yoğun bir kullanımın sağlandığı ifade ediliyor.

Bazı kişiler Netflix hesaplarını aile bireyleriyle ya da arkadaşlarıyla ortak olarak kullanmayı tercih ediyorlar. Bu süreç içerisinde aynı hesap üzerinden farklı kullanıcı profilleri açılabiliyor. Profil açıldığı zaman kullanıcının en son ne izlediği, hangi tür filmlere ilgili olduğu tespit edilebiliyor. Bu noktada kendi profilini başkaları ile paylaşmak istemeyenler için şifreleme yöntemi bulunuyor. Bu sayede gizlilik ve güven içerisinde film ve dizi izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Profile Şifre Nasıl Konulur?

netflix şifre

Netflix profiline şifre koyabilmek için internet sitesi üzerinden işlem yapmak gerekmektedir. Bu noktada internet adresinden giriş yaptıktan sonra profil kısmından işleme başlayabilirsiniz.

Profil ve Aile Kontrolü sekmesinden profil kilidi değiştir seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Kendiniz için belirleyeceğiniz şifrenin ardından devam seçeneğine tıklamalısınız.

Kendi profiliniz için karşınıza çıkan erişim ve PIN iste kutucuğunu onayladıktan sonra 4 haneli şifrenizi girebilirsiniz.

Ayarları kaydettiğiniz zaman hesabınız kilitlenecektir. Bu noktada hesabınızın yanında bir kilit sembolünün çıktığını ve artık sizin kontrolünüz dışında kullanılamayacağını anlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı