Sosyal Medya

Oyun Oynarken Nasıl Video Çekilir ?

Oyun oynamaktan keyif alan kişilerin keyif aldığı bir diğer noktada oyunlarını izleyiciler karşısında oynamaktadır ve oyunlarını paylaşmaktadır. Youtube gibi video paylaşım platformlarında oyuncuların kanalları bulunmaktadır. Oyun oynamayı seven kişilerin sayısının çok fazlası kadar oyun oynayanları izlemeyi seven kişiler bulunmaktadır. Bu sebepten oyun oynayan kişiler oynadıkları oyunların videosunu çeker ve, onları izlemeyi seven insanlar ile buluşturur. Oyun oynarken oynadığınız oyunu çekeceğiniz çok fazla program bulunmaktadır. Fakat bu konuda dikkatli olmanız gereken nokta oyun oynarken çektiğiniz oyunun kalitesini düşürmeyecek programlar kullanmak olacaktır. Windows işletim sistemi cihazlarda, windows tarafından geliştirilen ücretsiz kayıt programı bulunmaktadır. Bu program ile oynadığınız oyunları çekebilirsiniz. Klavyede bulunan windows tuşuna basılı tutup r tuşuna basarsanız kayıt arayüzü açılacaktır. Windows + R tuşu ile windows kayıt arayüzünü açabilirsiniz.

Bunun yanı sıra oyuncular tarafından sıklıkla kullanılan Fraps programı ile oyun oynamalarınızı kaydedebilirsiniz. Bu program içerisinde barındırdığı kısa yolları ile sizin ekran görüntüsü almanızı video çekmenizi pratik hale getirmektedir.

Oyun Oynarken Video Çeken Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Oynadığınız oyunu kaydederken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında fps kavramı bulunmaktadır. Oyunlar genellikle yüksek performanslı grafiklere sahiptir ve yaklaşık olarak 60 fps olarak oynanmaktadır. Bu sebepten kayıt ederken sizde oyunun grafiklerinin bozulmaması ve insanların ataklarınızı iyi bir şekilde gözlemlemesi için fpsyi yüksek tutmanız gerekir. Aynı zamanda kaydettiğiniz programın verdiği video çıktısının, farklı bir video formatı değilde mp4 gibi montaj programlarında sorun çıkartmayacak bir uzantıda olması sizin için avantaj olacaktır. Ses kaydetmek isteyen oyuncuların, ses kayıt özelliğini aktif edip etmediği konusunda emin olması gerekir ve asıl kayıt başlamadan önce 1 dakikalık deneme çekimi atılmalıdır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı