Sosyal Medya

Pazarlama İçin Instagram Hikayeleri Nasıl Kullanılır?

Instagram hikayelerinde nasıl daha fazlasını alacağınızı mı merak ediyorsunuz? Pazarlamanızda hikaye çıkartmalarını kullanmayı düşündünüz mü?

Bu makalede, ilgi çekici ve yararlı hikayeler içeriği sunmak için Instagram hikayeleri etiketlerini nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz.

instagram sonradan etiket ekleme

Instagram Hikayelerini Çıkartma Etiketleri Bul

Farklı Instagram Stories etiketlerinin tümüne erişmek için, bir fotoğraf veya videoyla hikaye yayınına başlayın. Ekranın üst kısmında, kare bir surat yüzü gibi görünen Çıkartma simgesine dokunun.

Çıkartma simgesine dokunduktan sonra, çeşitli çıkartma seçeneklerine sahip bir tepsi belirir. Hesabınıza yayılmış olan özelliklere bağlı olarak, bazı çıkartmalara sahip olabilirsiniz, bazılarını değil. En yaygın kullanılan etiketler Konum, Sıcaklık, Saat, Tarih, Hashtag, Mansiyon, Anket, Soru, GIF ve Müzik’tir.

Etkileşimleri ve Emoji Kaydırıcıyla Etkileşimini Artırın

Sürgü bir süre önce tanıtıldı ve eğlenceli olabilir ancak kendi başına çok kullanışlı olmayabilir. Birçok kişi, kaydırıcıyı bir fotoğrafta göstermenin yaratıcı yollarını buluyor ve hatta kayda değerin bağlamına başka bileşenler ekleyerek anlamlı etkileşimler ve hatta izleyici iç görülerine olanak sağlıyor.

Sorular Etiketi ile İzleyici Girişi Toplayın

Sorular etiketi, kitlenizden doğrudan geri bildirim almanın verimli bir yoludur. Hedef kitlenize hedeflenen soruları daha iyi tanımanıza veya arzu ettikleri içeriğin daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olacak sorular sorun. Bu taktiği son zamanlarda takipçilerimin yaklaşmakta olan canlı yayınlarda ne yazmamı istediğini bulmak için kullanın.

Mesajınızın Tonunu Müzik Etiketiyle Güçlendirin

Müzik etiketine sahipseniz hikaye yayınlarınızı, özellikle de fotoğraflarınızı büyütmenin yaratıcı bir yolu. Anında bir ruh hali yaratabilir veya izleyicilerinizle daha duygusal bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Müzik eklemek, sesin gücüyle hayata statik bir fotoğraf getirir.

Instagram, aralarından seçim yapman için uzun bir sanatçı listesi ve güncel müzik parçası ekledi. Şu anda yalnızca sağladıkları müzik seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı