Sosyal Medya

Rahatsız Edici Başlıklara Instagram Uyarısı Geliyor!

Pek çok zaman paylaşımlarımızla kendimizi mutlu hissettiğimiz Instagram, özellikle fotoğraf ve video paylaşımı konusunda çok yoğun bir çalışma güdüyor. Bu yüzden de gönderi açıklamalarını incelemek istiyor. Yani bundan sonra gönderi başlıklarını da iyi bir şekilde inceleyeceğini ve buna uygun bir yol çizeceğini gösteriyor.

Bugünden itibaren profillere yüklenen görseller ve video açıklamaları hakkında çalışma yapacağını söyleyen Instagram, açıklamaların rahatsız etme durumuna karşın insanları uyaracağını söylüyor. Bir Instagram kullanıcısı, diğer kullanıcıları rahatsız edebilecek potansiyele sahip olan başlıkla bir şey paylaşırsa uygulama, kullanıcıyı uyaracak ve açıklamayı düzenlemeye teşvik edecek.

Siber zorbalıkla savaş!

Siber zorbalık olarak karşımıza çıkarılan her bir seçimi ve beklentiyi kendine has bir tarzda ve dilde ilerleterek bu aşamalara dair de bir çözüm üretebiliyoruz. Bu uyarı, karşımıza tek bir seçenekle gelmeyecek. Aynı zamanda Instagram, kullanıcılarına “Değiştirmeden paylaş” seçeneğini de sunacak. Yeni özellik, Instagram’ın temmuz ayında tanıttığı bir yazılım aracını kullanıyor. Şirket; bu yeni sistemin, siber zorbalıkla mücadele için umut verici olduğunu belirtti.

Siber zorbalıkla savaşmak adına bu tarz bir yönteme başlayan Instagram, hem video başlıklarını hem de içerikler ile ilgili seçenekleri bu denetlemeler ile hızlandıracak ve sizin için de farklı bir yaklaşım ortaya çıkarmış olacak. Bu sayede insanların rahatsız olmadan beklentilerine cevaplar verdiğini ve nasıl bir ilerleme kat ettiğini görmüş olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı