Sosyal Medya

Silinen İnstagram Kullanıcı Adını Tekrar Alabilir Miyim?

Silinen İnstagram Kullanıcı Adını Tekrar Alabilir Miyim?

İnstagram’da özellikle kurumsal şirketlerin araştırdığı konuların başında pasif İnstagram hesaplarını sildirebilir miyim sorusu geliyor. Birçok insan sosyal medya platformlarında istediği kullanıcı adını alamıyor. Çünkü o kişiden önce hızlı davranarak tüm popüler isimler alınıyor. Bunun yanı sıra marka isimlerde bir başkaları tarafından alınıyor. Peki bu durumda isim hakkı sahibinin yapacağı bir şey yok mu? Silinen İnstagram kullanıcı adını tekrar alabilir miyim? İşte tüm bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

İnstagram kullanıcı adını geri alma

İnstagram’ın destek sayfasına girerseniz şu uyarıyla karşılaşırsınız: “Alınmış kullanıcı adı pasif dahi olsa hak talebinde bulunulamaz. O isme alternatif olan isimlere yönelin.” açıklamasıyla karşılaşırsınız. Pasif olan bir hesabı geri alma işlemi yalnızca Facebook’da oluyor, İnstagram henüz bu duruma izin vermiyor.

Markanızı, ürününüzü ve telif hakkını ihlal eden bir durumla karşılaştığınız zaman bu durumu anında İnstagram’a bildirin. https://help.instagram.com/contact/552695131608132?helpref=faq_content linki üzerinden İnstagram’a bu durumu bildirebilirsiniz. Açılan sayfada “Benim adım iznim olmadan kullanılıyor” seçeneğini seçerek gerekli bildirimde bulunabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı