Sosyal Medya

Skype Nedir?

Skype, günlük görüşmelerimizi kişisel ve iş alanında iletişim kurmamızı sağlayan sesi ve görüntülü görüşme aracıdır. Skype üzerinden yapacağınız görüşmeler belirli bir şifreleme ile korunduğundan güvenliği konusunda teyitler oldukça güçlü diyebiliriz. Skype’a nasıl kayıt olacağınız, nasıl indireceğiniz konusunda detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa bu makalemiz tam aradığınız yol haritası.

Skype Nasıl İndirilir?

Skype indirmek için programın resmi web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra üst menü üzerinde bulunan indirmeler kısmına giriş yapınız. Giriş yaptığınızda karşınıza “Windows için Skype’ı bugün edinin” isimli buton karşınıza çıkacaktır. Tıklamanız halinde indirme işlemi başlayacaktır. Skype indirme işlemi bittikten sonra yükleme esnasında önerilen ayarlar ile yüklemenize devam edin. Skype yükleme işlemi tamamlandığında sizlere skype adı ve şifresini soracaktır. Bu kısımda mevcut hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz. Skype hesabınız yoksa alt kısımda yer alan “Bir hesap oluştur” butonu ile hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Skype Nasıl Kayıt Olunur?

Skype yükleme işlemleri tamamlandığında kayıt ol menüsüne giriş yapınız. Kayıt esnasında sizlerden e-posta isim soyisim gibi şahsi bilgiler soracaktır. İlgili alanları eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Tüm alanların eksiksiz doldurulmasının ardından güvenlik sorusunun görüntülenmesinde sorun yaşayanlar için dinleme seçeneğini kullanmalarını tavsiye ediyoruz fakat İngilizce okuma yapacağı için harflerin İngilizcelerini bilmeniz gerekecektir. Skype kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınıza giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sizlere profil resmi gibi küçük profil tamamlama işlemleri soracaktır. Bu işlemlerin ardından Skype’ınız tamamen kullanıma hazırdır. Kişileri eklemek için arama kısmına mail adresi veya kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı