Sosyal Medya

Snapchat Anasayfasına Yeni Tasarım Geliyor

Snapchat geçtiğimiz yılların en sevilen uygulamalarından biriydi fakat kendini durmaksızın yenileyen diğer uygulamalar Snapchat’in git gide kan kaybetmesine sebep oldu. Instagram’ın hikayeler sekmesinin oluşturulmasıyla birlikte Snapchat kullanımında büyük bir düşüş yaşandı. Snapchat’in bu konu üzerine oldukça farklı çalışmaları var fakat yine de uygulamanın henüz eski popülaritesine kavuştuğu söylenemez. Son sızıntılar gösteriyor ki Snapchat anasayfasında yeni bir tasarım değişikliğine gitti.

Snapchat tarafından test edilme aşamasında olan değişiklik, anasayfayı 5 bölüme ayırıyor. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve bu sayede kullanıcılarının Snapchat üzerinde harcadıkları vakti artırmayı amaçlayan uygulamanın yaptığı yenilikler, yeni arayüzün fotoğraflarını paylaşan kullanıcılar tarafından sızdırıldı. 

Snapchat Anasayfasındaki Yenilikler

Arayüzü tamamen yenileyen bu değişiklikler uygulamaya rakiplerinde de yer alan kimi bölümler getirmiş gibi görünüyor. Önceki versiyonda uygulamanın ana sayfası 3 ana bölümden oluşuyordu. Test edilen arayüzde ise 5 bölüm mevcut. Önceki arayüzde yer alan 3 bölüm fotoğraf veya video çekmeye yarayan araç, arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlayan sekme ve arkadaşlarınızın paylaşımlarından oluşan 3 ana başlık altındaydı. Test edilen arayüzde iki yeni bölüm daha açıldı. 

Snapchat Anasayfasına Yeni Tasarım Geliyor

Snap Map ve Topluluk adıyla yayınlanan iki yeni bölüm, Snapchat test kullanıcıları tarafından beğeniyle karşılanmış gibi görünüyor. Snap Map özelliğinde kullanıcılar, uygulama üzerinden arkadaşlarının konumlarını görebiliyor. Bu özellik aslında önceden de mevcuttu fakat arayüzde yapılan güncelleme sonrasında özelliğe erişim kolaylaştırıldı. 

Bitmoji TV İle Çok Konuşulmuştu

Keşfet bölümü de kaldırılarak yerine Topluluk adı verilen bölüm getirildi. Kaldırılan keşfet bölümü tıpkı Instagram’ın Keşfet sekmesinde olduğu gibi genellikle fenomenlerin paylaşımlarına erişilebilen bir alandı. Topluluk adı verilen yeni sekmede Snapchat Bitmoji TV gibi detaylı olarak incelediğimiz yeni dizi projelerine yer verecek. Bitmoji TV tüm dünyada büyük heyecan yaratan bir çizgi dizi projesiydi ve başroller Snapchat kullanıcılarından oluşuyordu.

Snapchat Anasayfasına Yeni Tasarım Geliyor

Yenilenen 5 sekme arasında geçişin kolaylaştığını da gösteren yeni arayüz sızıntılarının Snapchat kullanıcıları üzerinde nasıl bir etki yaratacağı büyük merak konusu. Uygulama her ne kadar kan kaybetmeye devam etse de yaşı daha genç olan kullanıcıları kendine bağlayan yönleri de mevcut. Şu an için yenilenen arayüze ulaşan kişi sayısı sınırlı olsa da yenilenen Snapchat anasayfasının çok yakında herkesin kullanımına açılacağı düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı