Sosyal Medya

Snapchat Artırılmış Gerçeklik İle Sınırları Zorluyor

Snapchat yaptığı yeniliklerle kendisini eski günlerdeki popülerliğine kavuşturmak için var gücüyle çabalıyor. Her ne kadar en güzel zamanları geride kalmış gibi görünse de, yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeye kararlı olan Snapchat, şimdi de artırılmış gerçeklik filtreleri ile sınırları zorlayan bir yeniliğe imza atıyor.

Snapchat ilk çıktığında yarattığı heyecanı pek çoğumuz hatırlar, Instagram’ın Story bölümünü duyurmasıyla Snapchat kullanım sayısında oldukça trajik bir düşüş meydana geldiğini de öyle. Uygulama her ne kadar oldukça sadık bir kullanıcı kitlesine sahip olsa ve özellikle yaşı daha genç olan kullanıcılar tarafından tercih edilse de pek çok kişi için Snapchat devri geçmiş gibi görünüyor.

Snapchat bu durumu değiştirmek için var gücüyle çalışıyor ve birbirinden ilginç yenilikleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. Eğer Snapchat tarafından atılan bu adımlar başarılı olursa, yalnızca uygulamanın kullanım sayısı artmakla kalmayıp dijital pazarlama kapsamında yapılan tanıtımlar da yepyeni bir soluk kazanabilir. 

Snapchat Logo Tanıma Sistemiyle Yeniliklere Çok Açık

Snapchat kullanıcıları ürünlerin logolarını okuttukları takdirde Artırılmış Gerçeklik teknolojisiyle desteklenen farklı ürün reklamlarına ulaşabilir. Bu filtreler yaygınlaştığı takdirde, pek çok marka ürününün sunduğu vaatleri yalnızca sözle ifade etmekle kalmayıp görsel olarak da kullanıcıya birebir sunabilir. 

Snapchat tarafından paylaşılan tek yenilik de bununla sınırlı değil. Hala hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Snapchat Artırılmış Gerçeklik teknolojisinden yararlanarak bir zemin değiştirme efekti yarattı. Bu efekt ile kullanıcılar herhangi bir zemini lavlarla kaynayan bir okyanus veya su birikintisi gibi farklı yüzeylere çevirebiliyor. 

Bu özellik kendi başına çok bir anlam ifade etmiyor gibi görünebilir fakat artırılmış gerçeklik teknolojisi ile buluşan Snapchat filtreleri, yepyeni bir pazarlama akımına öncülük edebilecek kadar güçlü bir sonuç da sağlayabilir. The National Gallery ve The Bank of England arasında gerçekleşen işbirliği sonucunda Snapchat üzerinde yayınlanan İngiltere’nin yeni, polimer 20 £ lansmanı oldukça ilgi çekici ve bu teknoloji geliştiği takdirde sınır tanımayan bir yaratıcılığın örneklerini görebileceğimizi kanıtlayan nitelikte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı