Sosyal Medya

Snapchat Bitmoji TV Nedir?

Snapchat kullanıcılarını oldukça şaşırtan bir yeniliğe imza attı. Bitmoji TV adı verilen özellik Snapchat kullanıcıları arasında oldukça popüler olacak gibi görünüyor. Bitmoji karakterlerimizin yaşadığı alternatif bir evren tasarlayan Snapchat, bu evrende gerçekleşen olayları tıpkı bir çizgi dizi izler gibi bölüm bölüm takip edebileceğimiz bir sekme yaratıyor. En ilginç olan kısım elbette bölüm oyuncularının bizim ve arkadaşlarımızın Bitmoji’lerinden oluşması.

Bitmoji TV daha önce hiç denenmemiş bir fikir ve bu alanda son olmayacağı da aşikar. Yakın zamanda Bitmoji TV’ye benzer birçok farklı kişiselleştirilmiş eğlence türüne hazırlıklı olmak gerek. Bitmoji uygulamasını CEO’su Blackstock da benzer bir açıklamada bulundu ve Bitmoji TV’nin yepyeni bir eğlence türünün başlangıcı olduğunu belirtti.

Bitmoji TV İle Başrol Sizsiniz

Bitmoji TV şimdilik yalnızca 10 farklı bölüme sahip olacak fakat bu sayının git gide artması bekleniyor. Kendi Bitmoji’niz başta olmak üzere arkadaşlarınızın Bitmoji’leri de bu bölümler boyunca size eşlik edecek. Blackstock bunu arkadaşlarınızla beraber oynadığınız bir diziyi izlemeye benzetiyor. Şirket ilerleyen bölümlerde Bitmoji’lerinize eşlik edecek olan ünlülerin Bitmoji’leri üzerine de çalıştıklarını duyurdu.

Bitmoji TV Yayın Tarihi

Bitmoji TV bölümleri dört dakikadan oluşacak ve her Snapchat kullanıcısı aynı videoyu izleyecek. Yani geçtiğimiz aylarda Netflix tarafından yayınlanan Black Mirror Bandersnatch gibi interaktif bir dizi deneyimi şu an için mevcut değil. Fakat beklentiler çoktan bu noktaya evrildi bile. İlerleyen zamanlarda Bitmoji TV kullanıcılarına ne gibi yenilikler sunacak bilinmez fakat fragmanı izleyenler şimdiden bunun çok değişik ve bir o kadar da eğlenceli bir deneyim olduğu konusunda hemfikir. Şu ana kadar 130 milyon kullanıcının kendi Bitmoji TV fragmanlarını izlediğini belirten Blackstock ve Bitmoji ekibi alınan sonuçtan oldukça mutlu. Özellikle yaşı daha genç olan kullanıcılar açısından büyük heyecan yaratan bu uygulamaya olan ilginin Bitmoji TV bölümleriyle daha da artması bekleniyor. Snapchat Bitmoji TV bölümlerine Şubat 2020’de ulaşılabilecek.

Bitmoji nedir?

En temel tanımla kişisel emoji olarak adlandırılan Bitmoji’ler, Snapchat’te yaygın olarak kulanılıyor. Bitmoji uygulaması indirildikten sonra ilk olarak cinsiyet seçimi gerçekleştiriliyor. Ardından Bitmoji’nin tüm yüz detayları, giysileri ve hatta takacağı aksesuarları sizin seçiminiz doğrultusunda hayat buluyor. Böylece hem görünüm hem tarz olarak kendinize oldukça benzeyen kişisel bir emoji yaratmak mümkün oluyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı