Sosyal Medya

Snapchat Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Zengin ve her geçen gün bir yenisi eklenen filtre seçenekleri nedeni ile Snapchat uygulaması, milyonlarca kişinin severek kullandığı ve paylaşımlarda bulunduğu bir sosyal medya uygulaması olarak günümüzde yerini alıyor. İlk çıktığı yıldan bu yana kadar sıklıkla kullanılan bu uygulama, diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak daha çok eğlence ve eğlenceli kısa videolar ile fotoğraflar için kullanılmaktadır. Her sosyal medya uygulaması gibi Snapchat de vakit alıcı bir uygulamadır ve bu nedenle çoğu kullanıcı hesaplarını kapatma yoluna gitmektedir. Bu yazımızda, Snapchat hesabı silme işlemi hakkında bilgi sunacağız.

Snapchat hesabı silme, uygulama içerisinde kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. Bunun için öncelikle, Snapchat hesabına kullanıcı adı ve şifre girilerek giriş yapılmalıdır. Fakat bu giriş öncesinde tıklanması ve girilmesi gereken Snapchat kapatma linki şudur: http://accounts.snapchat.com/  Bu linke tıklanmasının ardından, ekrana Snapchat giriş sayfası gelecektir. Giriş yapıldıktan sonra yönlendirmeler takip edildiğinde hesap kolaylıkla kapatılabilmektedir.

Kapatılan Snapchat Hesabı Tekrar Açılabilir Mi?

Snapchat hesabı silme işleminin gerçekleştirilmesinin ardından, aynı hesaba daha sonra erişim sağlanabilmektedir. Çoğu kullanıcı, Snapchat hesabını kapattıktan sonra tekrar açmak istemektedir. Bunun için yapılacak olan ise oldukça basittir. Snapchat uygulamasını açtıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenin girilmesi ile birlikte aynı hesaba erişim sağlanabilmektedir.

Snapchat hesap silmenin ardından, tekrar hesaba giriş yapmanın bir sınırlılığı bulunmaktadır ve bu sınırlılık 30 gün ile sınırlıdır. Dolayısı ile hesabını kapatan bir kişi, ancak 30 gün içinde tekrardan giriş yaparak hesabına erişim sağlayabilmektedir. 30 günün ardından uygulamadaki kapatılan hesap kalıcı olarak silinmektedir. Kalıcı olarak kapatılan hesapların tekrar açılıp kullanılması ise mümkün değildir; kişilerin tekrardan bir hesap açması gerekmektedir.

Bilinmesi Gerekenler

Snapchat hesabı silme işlemi için öncelikle, uygulama kullanıcılarının ve hesap sahiplerinin kullanıcı adlarını ve şifrelerini bilmesi gerekmektedir. Şifresini unutan kullanıcılar, şifremi unuttum seçeneğini tercih ederek yeni şifrelerine sahip olup hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Aynı zamanda, kapatılan Snapchat hesabı ile birlikte, iletişim halinde olunan profiller ile iletişim imkânı son bulur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı