Sosyal Medya

Snapchat Kişiselleştirilmiş Filtre Dönemini Başlatıyor

Snapchat uygulaması eski popülaritesine ulaşmak için kendini devamlı güncelliyor. Çoğunlukla genç kullanıcılar arasında tercih edilen Snapchat’in en güçlü yönü birbirinden başarılı filtreleri. Bu sebeple Snapchat, güçlü yanını daha da ön plana çıkartmak adına artırılmış gerçeklik lenslerini kişiselleştirmeye yarayan Lens Oluşturucu özelliğini açmaya karar verdi.

Snapchat filtreleri daha önce de artırılmış gerçeklik alanında birbirinden başarılı işlere imza atmıştı. Şimdi de uygulama, önceden hazırlanmış şablonlar ve 3D nesneler kitaplığı oluşturarak yalnızca birkaç dakika içerisinde kendi filtrelerinizi oluşturmanıza olanak sunacak. “Lens Web Builder” olarak geçen bu yenilik, uygulamanın kullanım süresini ve etkileşim oranını ciddi biçimde artıracak çok yenilikçi bir adım olarak değerlendirilebilir. 

Snapchat Artırılmış Gerçeklik Lensleriyle Markalara Reklam Olanağı Sunuyor

Snapchat tarafından yapılan açıklama gösteriyor ki kendi markanızın AR lensini oluşturmak için kütüphanede bulunan yüzlerce üç boyutlu nesneden, animasyondan ve efektten yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde oluşturduğunuz lensin artırılmış gerçeklik deneyimini daha da yükseltmek adına kendiniz de iki boyutlu logo veya resim gibi dosyaları kütüphaneye yükleyebilirsiniz.

Snapchat Kişiselleştirilmiş Lens Dönemini Başlatıyor

Kendi filtrelerinizi oluşturmak için 3D animasyonların bulunduğu kitaplığa herhangi bir ücret ödemeksiniz ulaşılabiliyor ancak AR lens kampanyalarını yürürlüğe sokmak adına günlük minimum harcama tutarını geçmek gerekecek gibi görünüyor.

Snapchat Filtreleri Hala Instagram’a Göre Daha Başarılı

Snapchat lensleri Instagram’a rağmen hala en başarılı sonuç veren filtreler arasında birinciliği koruyor denebilir. Snapchat tarafından paylaşılan veriler gösteriyor ki her gün 70 milyondan fazla kişi Snapchat’in artırılmış gerçeklik teknolojisinin son derece başarılı örnekleri olan lenslerine erişiyor ve bu filtreler oturum başına ortalama üç dakika kadar kullanılıyor. Bu oldukça ciddi ve doğru değerlendirildiğinde gelecek vaat eden bir rakam. Bu sebeple kendi lenslerini oluşturma hamlesi, Snapchat kullanımını ciddi bir derecede artırabilir. Kişiselleştirilmiş lensler kullanılarak hazırlanan bir reklam kampanyası kolaylıkla viral hale gelebilir.

Snapchat Kişiselleştirilmiş Lens Dönemini Başlatıyor

Snapchat ve Instagram Viral Olan Filtrelere İmza Atıyor

Son zamanlarda Snapchat’in kendisi de viral olan pek çok filtreye imza atmıştı. Kişileri bebeklik haline döndüren ve cinsiyet değiştiren lensleri Snapchat kullanıcısı olmayan kişilere bile Snapchat indirtecek ve filtreleri denetecek kadar büyük ilgi yaratmıştı. Başka platformlarda devamlı olarak paylaşılan bu sonuçlar, eğer bir reklam kampanyası yeterince yaratıcı biçimde şekillendirilirse oldukça büyük ilgi çekilebileceğinin en güzel kanıtı.

Elbette ki önceden hazırlanmış şablonların ve nesnelerin kullanılması filtrenin viral olma olasılığını biraz olsun düşürüyor ancak yine de Instagram’da son zamanların en popüler filtresi olan “hangi karaktersiniz?” filtresinin de oldukça basit bir filtre olduğunu unutmamak gerek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı