Sosyal Medya

Snapchat’in 3 Boyutlu Özçekim Özelliği Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda popülaritesini yitirmeye başlayan Snapchat, 3 boyutlu özçekim özelliği ile yeniden üst sıralarda kalmak istemekte. Rakiplerine gözdağı veren şirket, 3 boyutlu özçekim çalışmalarına hız vererek adeta yarışın içinde olduğunu göstermeye çalışmakta.

Snapchat Her Zaman Yeni Şeyler Yapabileceğini Gösterdi

Snapchat’in, yeni özelliğini kullanabilmek için 3 boyutlu bir kamera sistemi gerekmekte. Bu da özçekimin, özelliği karşılayabilen akıllı telefonlar ile yapılabileceğini göstermekte. 3 boyutlu kamera sistemine sahip olan bir telefon kullanıyorsanız siz de artık Snapchat üzerinden 3 boyutlu özçekimler yapabileceksiniz demektir.

Yenilikçi olabileceğini kullanıcılarına gösteren Snapchat, bir zamanlar aktif olarak kendisini kullanan, ancak rakip firmalara kaptırdığı kullanıcılarını yeniden kazanmak istemekte. Anlık olarak fotoğraf ve video çekip göndermek için geliştirilen Snapchat’in özelliklerini ödünç olarak alan Instagram gibi firmalar, kullanıcılar tarafından daha fazla beğeni almayı başarabilmişlerdi. 3 boyutlu fotoğraf çekimi, kullanıcıları yeniden Snapchat’e yönlendirip yönlendirmeyeceğini zaman gösterecek.

Özçekimlere Değişik Filtreler De Uygulanabilmekte

Yeni özelliği 3 boyutlu özçekim ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran Snapchat, bu özelliğini şimdilik 3 boyutlu kamera ile kullandırmakta. Yani elinizde iPhone X benzeri bir akıllı telefonun bulunması gerekmekte. 3 boyutlu özelliği bulunmayan telefon modelleri için de firmadan müjdeli bir haber geldi. Firma sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, Snapchat 3 boyutlu özçekim özelliğini en yakın zamanda 3 boyutlu kamera desteği bulunmayan telefonlara da getirecek.

Çekmiş olduğunuz 3 boyutlu özçekimler, telefona kaydedilebilmekte. Böylece yalnızca Snapchat değil diğer platformlarda da aynı çekimi paylaşabilmektesiniz. Bu harika özelliğin yanı sıra özçekimlere farklı filtreler ekleyerek, çekimlerinizi daha eğlenceli bir hale getirebiliyorsunuz.

YouTube Videosu Yayınladı

Yeni özelliğini tanıtmak için birçok medya organını kullanan Snapchat, daha fazla kitleye ulaşmak için YouTube kanalında da bir video yayınladı. Firma, yayınladığı videoda 3 boyutlu özçekim özelliğinin nasıl kullanılacağını göstermekte. Videoda sağ tarafta bulunan ve özçekim seçeneklerinin yer aldığı ikonu tıkladığınızda açılan bölümde 3 boyutlu bir küp görünmekte. Ayrıca küp işaretinin yanında 3D yazısı ile karşılaşmaktasınız. Bu seçenek size 3 boyutlu çekim yapabilmenizi sağlamaktadır.

Snapchat, YouTube videosunda farklı fitrelerden yalnızca birkaç tanesinin nasıl görünebileceği ile ilgili de kullanıcılarına fikir vermektedir.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı