Sosyal Medya

Sosyal Medyanın Sahte Hesaplarla Mücadelesinde Son Durum!

Sosyal medyanın sahte hesaplarla nasıl mücadele ettiğini gösteren bir rapor yayınlandı. Yayınlanan rapor üzerinde ise stratejik iletişim merkezlerinin yorumu ve imzası bulunuyor. StratCom tarafından yapılan araştırmaya göre, sahte hesap açarak Facebook ve Twitter gibi ortamlarda manipülasyon yapmanın ne denli tehlikeli olduğu ve bu konuda nasıl bir savaş verildiği üzerinde tartışılıyor!

Hemen hemen bütün sosyal medya platformunda sahte hesaplar ve botlar var. Facebook ve Twitter gibi internet devlerinin bu konuda ortaya çıkan çürük elmaları temizlemek gibi bir derdinin olduğunu biliyoruz.

Ama yayınlanan yeni rapora bakarsak, bu şirketler söz konusu taahhütleri kadar bir çaba göstermiyorlar ve bu durum da karşımıza farklı noktaları çıkarıyor. Rapora baktığımız zaman büyük bir çabanın olmadığını ve söz konusu sahte hesapların çeşitli yapılarda ilerlediği görünüyor.

Etkili bir çaba yok!

Etkili bir çaba olmadığını belirten yetkililer, bu konu için şöyle bir çalışma yaptı. Ortalama 300 Euro ile para harcıyorlar ve bu meblaga karşılığında toplamda 3,520 yorum alıyorlar. Aynı zamanda 25,750 beğeni ve 20.000 görüntülenme alarak insaları manipüle etmeye çalışıyorlar.

Bu konuda bir ilerleme yaşanırken, yaklaşık 1 ay sonrası düşünüldü ve süreçlerin nasıl olduğu üzerinde kafa yoruldu. %80’inin hala aktif oludğunu gören araştırmacılar, sosyal medya şirketlerinden umudu kesip bütün sahte hesapları şirketlere raporladı. Bu raporlama durumundan sonra üzerinden 3 hafta geçti ama hala bildirilen sorunların ve hesapların aktif olduğu görüldü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı