Sosyal Medya

Sosyal Medya Üzerinden Dolandırıcılık!

Sosyal medyada genellikle son dönemlerde dolandırıcılık vakaları kendini ön plana çıkarmaya devam ediyor ve insanlar farklı yöntemler ile karşımızda bulunmaya çalışıyor. Peki ama nedir bu sürecin ilerleyişi ve karşımızda bulunuşun temeli? Gelin ayrıntılara hep birlikte göz atalım!

Sosyal medya üzerinde özellikle Cimer ve Cumhurbaşkanı imzası ile dolandırıcılık yapmak isteyen yeni bir gurup türedi ve bu gurup insanları kandırarak bir şekilde dolandırıcılık yapmanın derdinde. Facebook ya da Twitter üzerinden mesaj atarak sizi rahatsız etmeye başlayan yeni nesil bu guruplar, bir şekilde rahatsızlık verebilir.

Gerçek gibi hazırlanan görseller ve parti amblemleri ile insanları rahatlıkla kandırmayı amaçlayan bu kişiler, her zaman için farklı bir dilde ilerlemekte olup problemleri de bu şekilde ön plana çıkarıyor. 3d güvenlik sistemleri gerektirmeden ödeme yapmayı gerektiren bazı sistemler ile karşımızda bulunan her bir ayrıntıyı da kendi içinde kullanabiliyoruz haliyle.

Para isteyenlere dikkat!

Sponsorlu gönderiler olarak yayınlanan bazı görseller ile rahatlıkla dolandırıcılık yapılabiliyor ve bu konuya dair yeni çalışmalar karşımıza çıkabiliyor. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken her bir seçimi de tek bir tıklama ile ön plana çıkarabilir ve bu çözümleri de yakından incelemeye başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi görseller görürseniz sitenin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için sol tarafta yer alan güvenli değil ibaresine bakın. Eğer orada güvenli yazıyor ise bu konuda rahatlıkla işlerinizi yapabilirsiniz. Hiç bir kurum sizden para istemeyeceği için bu konuya da dikkat etmenizi öneriyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı