Sosyal Medya

Tasarımı Yenilenen Facebook’ta Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Facebook bir kez daha tasarımını değiştirdi ve platforma getirilen yenilikleri resmî blog sayfasında yayınladığı haber aracılığıyla kullanıcılarıyla paylaştı. Yeni arayüz hakkında herkesin bir fikri var. Ancak genel itibariyle çok fazla boşluğun bulunmaması eleştirilirken içeriklerin derli toplu bir şekilde sunulmasının beğenildiğini söyleyebiliriz.

Fakat bu güncellemenin öne çıkan özelliği bunlar değil. Değişen tasarımla birlikte Facebook kullanıcılarının uzun süredir çıkışını beklediği bir yenilik de hayatımıza girmiş oldu: Karanlık mod!

Karanlık modun çıkışı uzun süre beklendi

Aslına bakılırsa bu karanlık mod özelliği iOS ve Android uygulamalarında uzunca bir süredir kullanılıyordu. İlginç bir şekilde bu modun web sürümüne çıkışı hayli gecikti. Neyse ki bugün geldiğimiz noktada karanlık mod özelliği herkes tarafından kullanılabiliyor. 

Özellikle geceleri Facebook’ta gezinirken gözü yormuyor oluşuyla tercih sebebi haline geldiğini söyleyebilmek mümkün. Beyaz olan tüm renkler gri ile siyahın karışımı, karanlık bir tonla yer değiştiriyor. Üstelik istediğiniz zaman karanlık modu açıp kapatabilmeniz de mümkün. 

Birkaç tıkla karanlık mod aktif hale geliyor

Çoğu kullanıcı karanlık modu sol ve sağ sütunda daha fazla boşluğa yer açtığı için tercih ediyor. Bunun dışında karanlık mod açıldığında Facebook ana sayfasındaki ikonlar da büyüyor. Menü çubuğuna bastığınızda doğrudan sitenin ilgili bölümüne ulaşabiliyorsunuz. 

Bu haliyle Facebook’un web arayüzü, mobil versiyonunkiyle neredeyse eşitlenmiş gibi oldu. 

Peki, gelelim karanlık mod özelliğini nasıl açabileceğinize. Eğer hala eski Facebook tasarımını kullanıyorsanız yenisine geçiş yapmanız lazım. 

  • Facebook’a girdikten sonra sağ üst köşedeki aşağı yönlü ok simgesine tıklayın
  • “Yeni Facebook’a geç” seçeneğine tıklayın
  • Daha sonra yine aynı ok simgesine basın
  • “Karanlık Mod” seçeneğini aktif hale getirin

Hepsi bu kadar! Artık siz de karanlık mod açık şekilde Facebook’ta gezinmeye başlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı