Sosyal Medya

TBT/Perşembe’ye Dönüş Nedir?

Perşembe’ye dönüş, haftada bir sosyal medya gönderme eğiliminin ve dünyanın dört bir yanından insanların en sevdikleri hatıralarını sevgiyle paylaşmak için çevrimiçi olarak kullandıkları hashtag oyununun adıdır. Bu durumda, bir gönderinin “dönüşü” bileşeni geçmişte olan hemen hemen her şeye uygulanabilir.

tbt nasıl paylaşılır

Perşembe’ye Dönüş Nasıl Çalışıyor?

Perşembe günleri, geçmiş bir olayı hatırlatmak için Instagram, Twitter, Tumblr veya Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde içerik yayınlayarak herkes Throwback Perşembe trendine katılabilir. Yayınlar, yıllar öncesinden veya birkaç gün öncesinden içerik (genellikle fotoğraflar) içerebilir. Gerçekten herhangi bir sınırlama yoktur ve katılmak eğlenceli olsa da, insanlara kendileri hakkında daha fazla bilgi vermek için bir bahane sunar.

TBT Hashtaginin Birçok Varyasyonu

Perşembe’ye dönüş Instagram’daki son derece popüler bir eğilimdir ve kullanıcılar sık sık fotoğraflarını #TBT, # ThrowbackThursday veya sadece # Throwback gibi çeşitli etiketlerle etiketlerler. Bu etiketlerin eklenmesi, fotoğraflara, bu etiketler arasında arama yapan daha fazla ilgi çekmesini sağlar.

Perşembe’ye Dönüş Neden Bu Kadar Popüler?

İnsanlar çocuklukları, eski arkadaşları, ilişkileri, uzun zamandır devam eden pop kültürü eğilimleri, geçmiş geziler veya tatiller ve mutlu anılar getiren her türlü şey hakkında nostaljik olmayı severler. İnsanlar genellikle beğeniler ve yorumlar biçiminde dikkat çektiği için kendileri de paylaşmayı severler.

Sosyal medya, yaşamlarımızı olayların başımıza geldiği kadar mümkün olduğu kadar paylaşmak için kullanılır, ancak eski günleri ve onunla birlikte gelen iyi duyguları hatırlamak için her türlü bahaneyi alırız. Güçlü bir duygusal tepki, sosyal paylaşım için bir katalizör görevi görmektedir, bu nedenle geçmişin en sevilen anılarının en çok paylaşmayı sevdiğiniz şeyler arasında olduğu anlamına gelir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı