Sosyal Medya

TBT’nin Açılımı

TBT sosyal medya üzerinden oldukça kullanılan ve özellikle İnstagram’ın gündeme gelmesiyle popülerleşen bir terimdir. TBT hastag olarak genelde gönderilerle birlikte açıklama kısmında paylaşılmaktadır. Bu geçmişte çekilmiş fotoğraf anlamına gelmektedir veya eski günlerde çekilen fotoğraf anlamına gelmektedir. Genellikle eski resimleri paylaşan kişiler bu terimi sıkça kullanılmaktadır. Bununla beraber kelime anlamı olarak TBT, perşembeye doğru anlamına gelmektedir. Fakat deyim özüne inildiğinde ne zamanlardı gibi bir anlamda oluşabilmektedir. İnstagram kullanıcıları eski bir fotoğrafı paylaşarak, kendi geçmişlerini göstermek adına bu etiketi kullanarak gönderi paylaşırlar. TBT’nin bu kadar popüler olma nedeni ise kişilerin bu etiketi oldukça çok kullanılmasından kaynaklıdır. Özellikle perşembe günleri sosyal medya üzerinden sıkça bu etiket paylaşılmaktadır.

TBT Ne Zaman Kullanılır?

TBT etiketi her platformda özgürce kullanılabilir. TBT anlamına inecek olursak, geçmişe yönelik fotoğraf anlamına gelmektedir. Bunun için etiket koyarak, kelimeyi yazmanız yeterli olacaktır. Fakat bu etiketleme işlemi keşfet bölümünde daha çok çıkmasına sebep olacaktır. TBT etiketi perşembe günleri kullanılmaktadır.

TBT’nin Tarihçesi

TBT kelimesi ilk olarak popüler bir dergi sayfasının kullanılmasıyla sosyal medyada yayıldı. Daha sonrasında başlayan bu akım birçok fenomen tarafından, kullanılmayı başladı. Bu etiket kullanımı şu ana ait değil, geçmiş zamana ait gönderileri paylaşmak için kullanmaktadır. Bu etiketin sosyal medya üzerinde derin ve anlamlı bir anlamı yoktur.

Lash Friday Ne Demek?

TBT etiketi kullanan kişilerin genel olarak Lash Friday etiketinde kullanmaktadır bu etiketler genel olarak ek etiketler olarak kullanılmaktadır. TBT etiketi eskiden perşembe kullanılmaktadır ancak kişiler Lash Friday etiketiyle cuma günleri paylaşım yapmaya başlamıştır. Bu etiketler ff olarak veya fff olarak da yazılmaktadır. Instagram verilerine göre kişiler 10 milyona yakın bir şekilde bu etiketler üzerinden paylaşım yapmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı