Sosyal Medya

#TeamTrees Kapsamında 20 Milyon Ağaç Dikildi!

Son dönemlerin kampanyaları arasında yer alan ağaç dikme kampanyalarından olan TeamTrees kampasamında, Nasa mühendisi Mark Rober için başlatılan yapıları ön plana çıkarılıyor.

20 milyon ağaç hedefi ile yola çıkan kampanyada şu sıralar hedefe ulaşılmış görülüyor. Hatta hedef daha da yüksek sayılar ile aşılmış durumda diyebiliriz. Bundan birkaç ay önce yapılan çalışmalarda karşımıza çıkmış olan ünlü kampanyalarından TeamTress kampanyası, 20 milyon ağaç daha kazandırmak için hazırlanmış bir kampanya idi ve Nasa mühendisi Mark Rober tarafından karşımıza çıkarılmıştı.

Sosyal medyanın gücü ile bugüne bugün 20 milyondan daha fazla bir sayıda toparlanan ağaçlar, önemli bir bağış seçimi yaratmış gibi görünüyor. Çünkü toplanan sayılar tam olarak 20 milyon 324 bin 354 dolar şeklinde hesaplanıyor. Oldukça büyük bir para olan bu sayı ile 20.324.354 milyon adet ağaç dikilebilecek.

Son tarihten önce hedefe ulaşıldı!

Tarihlere baktığımız zaman uzun süredir beklenen bir kampanya idi. Normalde 31 Aralık’ta sona erecek kampanya, hedefine son tarih gelmeden önce ulaşarak daha da fazla ağacın dikilmesine imkan sağladı. Kampanya süresince sosyal medyada bağış yarışları başlamış, birçok ünlü iş adamı kampanyaya bu yarışlar bahanesiyle destek vermişti.

Yapılan araştırmalar ve beklentiler, aslında pek çok kişiye bir çözüm üreten türden oluyor. Aslında TeamTrees, 20 milyon ağacın iklim değişikliğini zapt edemeyeceğini her şekilde söylemişti. Fakat bu kampanya ve alınan destek, insanların doğayı ne kadar düşündüğünün bir kanıtı oldu. TeamTrees kampanya yöneticisi Matt Fitzgerald, şöyle açıklamayı yaptı:

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı