Sosyal Medya

Telegram Nedir / Ne İşe Yarar?

Telegram Messenger, WhatsApp veya Facebook Messenger gibi, internet üzerinden çalışan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu, bir wi-fi bağlantısı veya mobil veri ödeneğinizi (yeterli veriye sahip olmanız şartıyla) kullanarak ücretsiz olarak mesaj gönderebileceğiniz anlamına gelir. Telegram’a göre, hizmet ayda 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. 2013 yılında başlattı.

Telegram Nedir

Diğer Mesajlaşma Uygulamalarından Farkı Nedir?

Telegram’ın ana satış noktası güvenliktir. Sohbetlerin, grupların ve medyanın da dahil olduğu tüm faaliyetlerinin şifreli olduğunu, yani ele geçirilmelerine rağmen ilk önce deşifre edilmeden görünür olmayacaklarını iddia ediyor. Bununla birlikte, bazı güvenlik uzmanları, Telegram’ın ne kadar güvenli olduğu konusunda şüphe uyandırdı.

Telegram Hangi Cihazları Kullanabilir?

Telegram akıllı telefonlarda, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Telegram uygulaması Android, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS ve Linux için kullanılabilir.

Telegram Kim Kullanıyor?

Her türlü insan, ancak teröristlerin tercih ettiği mesajlaşma uygulaması olarak ün kazandı. Güvenlik özellikleri nedeniyle destekçilerine ve üyelerine tavsiye eden ISIS tarafından kullanıldığı bildirildi. Telgraf, IŞİD tarafından işletilen kamu kanallarının propaganda yayılmasını engelleyerek yanıt verdi. Ancak “ifade özgürlüğü konusundaki yerel kısıtlamalara” dayanarak özel mesajları sansürlemeyi reddetti.

Rusya’da Neden Yasaklandı?

Son zamanlarda, bir Rus mahkemesi, hizmetin kullanıcı verilerini teslim etmeyi reddettiği için Telegram’ın yasaklanması gerektiğine karar verdi. Rus makamları bunun terörle mücadele olduğunu iddia ediyorlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı