Sosyal Medya

Test Edin! Facebook Gizlice Kameranızı Kullanıyor Olabilir

Son yıllarda pek çok skandal ile gündeme gelen Facebook, gizlilik skandalları ile başı dertten kurtulmuyor. Ödediği devasa cezalara ek olarak, kişisel güvenlik konularına dair de büyük bir sıkıntı ve stres içerisinde diyebiliriz.

Kullanıcılarının güveni konusunda zaten canları sıkan Facebook, yeni bir skandal ile daha gündeme geliyor gibi. Çünkü sosyal medya devi Facebook hakkında hiç de hoş olmayan iddialar var.

Joshua Maddux ismindeki bir Facebook kullanıcısı, Facebook ios Uygulaması üzerinde ilginç bir davranış tespit ettiğini duyurdu. Twitter hesabından yaptığı duyuruda, bir ekran kaydı yapmış ve bunu da kanıt olarak sunmuş. Haber kaynağında dolaştığı esnada arka planda kameranın çalıştığını gören üye, bütün bunları bir iddia olarak ortaya atsa da, yine de akla gelen söz şu: ‘sinek küçük, mide bulandırır’.

Facebook’un kamerayı gizliği kullandığı o anlar şu şekilde;

Üyenin söylediklerine göre, söz konusu durum iOS 13.2.2 sürümünde bulunuyor. Üst sürümlerde ve birkaç alt sürümde bu sorunun olmadığını söyleyen üye, Facebook uygulamasında kamera uygulamasına onay vermesi durumunda bu çalışmanın devreye girdiğini söylüyor. Erişim izni konusunda kamerayı açtığınız zaman böyle bir durum karşımıza çıkabiliyor.

Bu hata iOS ile mi alakalı? Yoksa Facebook ile mi?

Söz konusu hatanın pek çok alanda karşımıza çıktığını söylersek yanlış olur. Ama şu bir gerçek ki iki taraf da suçu birbirine atacak gibi görünüyor. Ama şuan iki taraf da sessizliğini koruyor. Bu tarz durumlarda akla Facebook’un skandallarla dolu Cambridge Analytica skandalı geliyor.

Bakalım bu süreç nasıl ilerleyecek? Merakla yeni gelişmeleri size aktarmayı bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı