Sosyal Medya

Tik Tok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Uluslararası çerçevede video yayınlanan bir platform olan Tik Tok, her daldan videoyu içerisinde barındırıyor. Videolarda efektler, çıkartmalar ve yüz ifadeleri bulunduğundan dolayı, video çekerken her detayı aktif şekilde kullanabilirsiniz. Kısa süreli videolar çekildiğinden dolayı komik videolarda trend olanlar, genellikle Tik Tok aracılığı ile meşhur olmuştur. Bu süreler genel itibari ile en kısa 15 saniye, en uzun ise 1 dakikadır.

Tik Tok’a Kayıt Olmak

Video paylaşım platformu olan ve bu videolar ile pek çok kişinin meşhur olmasını sağlayan Tik Tok, ücretsizdir. Uygulamanın avantajlarından ve eğlenceli dünyasından faydalanmak için akıllı telefona yüklemeniz gerekir. İki işletim sistemine de uygun uygulama versiyonları bulunmaktadır. Diğer pek çok sosyal medya mecrasında olduğu gibi Tik Tok’ta da kayıt olmak çok kolay. Çünkü temelde istenen bilgiler her alanda istenen bilgilerle eşdeğerdir. Bu nedenle akıllı telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra kolay bir şekilde kayıt olma şansına sahip olabilirsiniz.

Kayıt olma işleminden sonra, kullanıcı adı ve bir de şifreniz olur. Bu şekilde hem kolay bir şekilde Tik Tok uygulamasına girebilir, hem de Tik Tok’un avantajlı dünyasından faydalanabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken ise takipçi kazanmaktır. Çünkü kazandığınız takipçiler sizlere ileride pek çok detaydan faydalanmanızı sağlayacaktır. Tik Tok canlı yayın nasıl yapılır? Şeklinde bir soru aklınızda ise, bahsedilen detay bununla ilgilidir.

Tik Tok Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Ne Yapmak Gerekir?

Canlı yayın artık tüm sosyal medya mecralarında karşımıza çıkan önemli bir özellik, Tik Tok’ta bu özelliği aktif hale getirerek, kullanıcılarının her türlü avantajdan faydalanmasını sağlıyor. Ancak bu hususta canlı yayın özelliğini kullanmak için bir detayı yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu detay 1000 takipçi kapasitesine ulaşmaktır. Eğer 1000 Tik Tok takipçisine ulaşabilirseniz, canlı yayın yapma özelliğini kullanmaya hak kazanıyorsunuz. Hatırlayacaksınız ki bu şekilde bazı sosyal mecralarını takipçi sayılarına göre özelliklerini aktif hale getiriyor.

Tik Tok’ta 1000 takipçiye ulaştıktan sonra yapmanız gereken, canlı yayın ikonuna tıklamaktır. Bu ikon takipçi sayınız 1000’den azken görünmez ve takipçi sayınız ne zaman 1000’in üzerine çıkarsa o zaman aktif hale gelir. Herhangi bir canlı yayın başlığı belirledikten sonra, Tik Tok’un canlı yayın olarak bilinen Live seçeneğini kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı