Sosyal Medya

Tik Tok Profiline Şekilli Harfler Nasıl Yazılır?

Tik Tok Profiline Şekilli Harfler Nasıl Yazılır?

Bilindiği üzere Tik Tok uygulaması, aynı Vine video uygulamasına benzer bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Ancak Vine uygulamasından farklı olarak Tik Tok bünyesinde sohbet ve puanlama mevcut olduğundan bu uygulama daha çok video sohbet uygulaması olarak bilinmektedir. Aslında bu uygulama Çin kökenli olup, Çin’deki Douyin uygulamasından esinlenerek yapılmıştır. Amacı da, üyelerinin kısa videolar çekmesini sağlamak veya canlı yayın yapmalarını sağlamaktır. Bu kısa videolar çekme trendleri ilk olarak 2014 yılında başlamış olmasına rağmen, sosyal medya piyasasında tutunmaya başlamaları 2016 yılını bulmuştur. 2016 yılından itibaren de, Musically şirketinin piyasaya sürdüğü Tik Tok video chat uygulaması, hayli popüler olmuştur.

İnstagram ve diğer sosyal medya içerikleri ile beraber Tik Tok kısa videolar konusunda son iki yılda oldukça fazla ilerleme kaydetmiştir. Youtube dışındaki en fazla hit alan video uygulaması olan Tik Tok da son trend ise şekilli ve değişik harfler ile profil başlıkları oluşturmak. Gelin size bugün Tik Tok Şekilli Profil Nasıl Yapılır onu detaylı bir biçimde anlatalım. Birçok sosyal medya kullanıcısı şekilli harfler ile profil başlığı oluşturma konusunu sıkça araştırmaktadır. İşte Tik Tok video uygulamasındaki şekilli harf oluşturma yöntemleri.

Yabancı Yazı Fontu Siteleri İle Şekillendirme

Piyasa da birçok yabancı font sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerde genellikle istediğiniz yazıyı yazar, sonra alt bölümdeki font seçiminden istediğiniz fontu ayarlar ve yazıyı ekrana yazdırırsınız. Bu tip siteler piyasa da oldukça fazladır. Google arama motoruna text generator diye yazdığınızda karşınıza yüzlerce site çıkacaktır. Ancak biz size iki tanesini tavsiye edeceğiz. Bu karakter yazdırma sitelerinden en çok font çeşidine sahip iki site mevcuttur. Biri Lingojam diğeri ise Messletters siteleri. Bu iki site de hem İnstagram hem de Tik Tok uygulamaları için çok çeşitli fontlarla yazılar üretebilmektedir. Yapılması gereken ise oldukça basittir. İki sitede de, yazmak istediğiniz yazıyı form kutucuğuna yazıyorsunuz. Ardından sağ veya alt taraflarında bulunan font seçimlerini ve renklerini yaparak yazıyı istediğiniz şekle getiriyorsunuz. Ardından ise yapmanız gereken sadece yarattığınız yazıyı kopyala yapıştır şeklinde Tik Tok profilinize taşımak. İşte Tik Tok Şekilli Profil Yapma ve renklendirmeniz ve güzelleştirmeniz bu kadar kolay. Tabii ki bu iki site dışında farklı alternatiflerinizin de olduğunu hatırlatmamız da fayda var.

Google Fonts Sitesi İle Şekillendirme

Yukarıda bahsedilen siteler dışında, font yazdırma sitelerinin adeta babası denilecek türde bir site var. Google Fonts sitesi. Aslında çoğu site, hatta tüm sosyal medya siteleri karakter desteğini bu siteden almaktadır. Tik Tok dâhil, video uygulamalarında ve web uygulamalarındaki font desteğini bu sitedeki yazılımlardan sağlamaktadır. Aslında bakacak olursanız, yukarıdaki saydığımız sitelerin de Google Fonts altyapısını kullandığını itiraf edelim. Peki, bunu kullanarak nasıl Tik Tok profilini şekillendirebiliriz? Yapılması gereken aslında çok basittir. Aynı mantık ile yazdırmak istediğiniz yazıyı, Google Fonts sitesine girip yazı kutucuğuna yazıyoruz. Sonra alt veya sağ taraftarı karakter seçimi seçeneğinden istediğimiz karakteri seçiyoruz. Seçimden sonra renklendirme işlemini de bitiriyoruz. Sonrasında çıkan yazıyı, profilimizin başlığına kopyala yapıştır şeklinde ekliyoruz.

 

İşte Tik Tok videolarınızı şekillendirmek ve insanların beğenmesini sağlamak bu kadar kolay bir işlemdir. Sizler de bu yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanarak, Tik Tok veya sosyal medya hesaplarınızdaki başlıkları farklı yazı fontları ile şekillendirebilir ve insanların dikkatini çekebilirsiniz. Ayrıca karmaşık fontlar ile de gizem yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı