Sosyal Medya

TikTok Akıllı Telefon İşine Giriyor, Ne Kadar İddialı?

Oldukça popüler bir video paylaşım uygulamasının yaratıcısı, akıllı telefonlar üretmeye başladığını duyurdu. TikTok, yaklaşık 500 milyon düzenli kullanıcısı olan en hızlı büyüyen sosyal medya uygulamasıdır. İnsanların 15 saniyelik videolar yayınlamasına izin veren uygulamanın, uygulama mağazalarında bir milyardan fazla indirildiği tahmin ediliyor. TikTok geliştiricisi ByteDance, cihaz üreticisi Smartisan’dan patentleri ve çalışanları aldıktan sonra harekete geçiyor.

TikTok’un yanı sıra, ByteDance, Slack alternatifi Lark, video sohbeti uygulaması Flipchat ve haber toplayıcı Toutiao gibi AI popüler birkaç video ve haber uygulamasına sahip ancak TikTok bugüne kadarki en popüler teklifi.

TikTok Telefon

Bu uygulama hem Batı hem de Asya izleyicileri ile o kadar iyi sonuç verdi ki, kısa süre önce Uber’i dünyanın en büyük özel destekli başlangıcı haline getirmeyi başardı ve 75 milyar dolar değerinde. Çin finans dergisi Caijing’e göre, yeni telefon yedi aydır geliştiriliyor.

Akıllı Telefonlarda Yeni Trendler

ByteDance, popüler bir uygulamaya ilk kez yatırım yapan ilk geliştirici değildir. 2013 yılında, Çinli selfie-app-yapımcısı Meitu, kendi fotoğraflarını çekmek isteyen tüketicilere özel telefonlar üretmeye başladı.

Meitu’nun popüler Çin sosyal medya etkileyicileri tarafından tanıtılan telefonları, her kullanıcı için en iyi özelleştirilmiş fotoğraf düzenleme filtrelerini seçmek için daha hızlı otomatik netleme ve yapay zeka özellikli çift piksel kameralara sahip.

Ancak Çin, akıllı telefon üreticileri için oldukça rekabetçi bir pazar haline geldi ve başka bir cihazın öne çıkabileceği konusunda şüpheler var.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı