Sosyal Medya

Tiktok Gizlilik İhlallerine Yanıt Verdi

Tiktok uygulamasının sahibi olan Byte Dance şirketi, geçtiğimiz haftalarda ön plana çıkan bir güvenlik incelemesi ile karşı karşıya kalmıştı ve buna dair bir çalışma yapılmıştı.

CFIUS ile başı derde giren TİKTOK, bu konuda oldukça önemli bir ilerleme sunuyor ve ön plana çıkıyor. Kullanıcılarına güven vermek için bir açıklama yapan şirket, popüleritesini artırmak için farklı sektörlerde boy gösteriyor. Yapay zeka şirketi JukeDeck’i satın alan şirket son dönemlerde oldukça farklı bir ilerleme kaydetmeye başladı.

Daha önce pek çok kez suçlamalara maruz kalan site, incelemeler konusunda özellikle kişisel verilerin korunmasıyla ilgili kullanıcılarına net geri dönüşler yapmamıştı. Ama artık bir açıklamada bulunarak insanların içini rahatlatmaya çalışıyor.

Komiteye ve kullanıcılara güven vermek için bazı açıklamalarda bulunan Tiktok, izinler doğrultusunda insanlara ulaştığının altını çizdi. Kişilere zarar verecek hiç bir verinin tutulmadığını belirten şirket, bu konuda önemli bir çalışma yaptı. Çin yetkilisi tarafından asla verilerin ele geçirilmeyeceğini de söyledi aynı zamanda. İtibar ve popülerite konusunda önemli bir çalışma yapan firma, bu konuda gerçekten hızlı bir ilerleme yaratacak gibi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı