Sosyal Medya

Tiktok Veri Paylaşmakla Suçlandı!

Pek çok kişinin severek takip ettiği, en azından güzel içerikleri derleyip toparlayarak izlediği hesaplardan olan Tiktok, Çin Hükümeti ile verileri paylaşmakla suçlanıyor. Bu suçlama herkes için farklı bir dil anlam ifade etse de, gizlilik ihlalleri konusu herkes için önemli bir detay yaratıyor diyebiliriz.

ABD’li bir kadın tarafından mahkemeye verilen Tiktok, iddiaya göre gizlice kullanıcı verilerini toplayıp Çin Hükümeti ile paylaşıyormuş. Şu an için net bir açıklama yapmayan taraflar, bu duruma dair nasıl bir gizlilik ihlali konusu oluşturacak merakla bekliyoruz.

Son dönemlerin çok konuşulan uygulamalarından olan Tiktok, kullanıcılarının ilginç videolarını buraya yüklemesi ile karşımıza çıkıyor ve genellikle 15 saniye bandında yükleniyor bütün videolar. Bunların hepsi de kendi içinde bir denge oluşturduğu için hepimize bir renk sunulmuş oluyor.

İddiaya göre veriler reklama dönüşecek!

Söz konusu bir diğer iddia ise aslında o kadar da büyük bir konu değil. Çünkü reklam satışını tamamen kişisel verilere dayanarak yapan sosyal medya ağları, bu kez de Tiktok ile uğraşıyor. Çünkü reklam verileri olarak kullanılan kişisel veriler, herkes için önem arz edebiliyor.

Söz konusu iddia zaten sözleşmede açık açık yazıyor diyebiliriz ama hiç bir şekilde politikaların belirsiz bir şekilde sunulması insanları mutlu yapmıyor. Yani gizlice verilerin satışa sunulması oldukça farklı bir ayrıntı yaratıyor diyebiliriz.

İnsanlara daha cazip gelen şeylerden birisi de Tiktok kullanımına ilişkin yeni detaylar oluyor. Bunların hepsini kendi ihtiyacınıza göre betimleyebilir ve inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı