Sosyal Medya

TikTok Sosyal Ticaret Dönemini Başlatacak

Günümüzde hızla popüler hale gelen sosyal medya platformlarından birisi olan ve TikTok yeni sosyal ticaret dönemini başlatacağını açıkladı. 

Son dönemde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok ünlü isimler tarafından kullanılmaya başlamasıyla birlikte çok daha popüler hale geldi. Çinli ByteDance tarafından geliştirilen TikTok artık kullanıcıların profillerine e-ticaret sitelerinde bulunan satış kanallarını ekleme imkanı sunacak. TikTok ayrıca kullanıcıların izleyicileri kolayca alışveriş sitelerine yönlendirmelerini sağlayacak. 

TikTok’un kısa süre içerisinde başlatacağı yeni uygulamayı ByteDance yetkilisi şu sözlerle açıkladı. “TikTok kullanıcılarının uygulamala deneyimlerini daha iyi hale getirmek adına sürekli yeni şeyler deniyoruz. Geçtiğimiz günlerde olduğu gibi TikTok platformunda gelecekte de TikTok topluluğunun yaratıcı ruhunu ön plana çıkartmaya devam edeceğiz. 

TikTok’un yeni özellikleri ilk olarak Çinli start-up Uplab’ın kurucusu Fabian Bern tarafından ortaya çıkartıldı. Bern Twitter hesabı üzerinden paylaştığı gönderisinde özelliğin nasıl kullanıldığına dair açıklamalar yaptı. Yer alan videoda TikTok’un kullanıcılarının profillerine bir bağlantı ekleme izni verdiği görülüyor. 

Sosyal Ticaret Önem Kazanıyor

Sayısı her gün artan ve bir milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan TikTok, bu özelliğini kullanıcılarına benimsettiği takdirde e-ticaret pazarının etkili oyuncularından birisi olabilir. Başta Çin olmak üzere Güneydoğu Asya ve Hindistan bölgelerinde sosyal ticaret alanının artık çok daha fazla tercih edildiği görülüyor. 

TikTok’un bu özelliğinin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. TikTok’un sosyal ticaret özelliğinin başarıya ulaşıp ulaşamayacağını ise zaman içerisinde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı