Sosyal Medya

TikTok Veri Gizliliğini İhlal Edince 6 Milyar Dolarlık Dev Zararını Açıkladı!

Son zamanların en popüler uygulamalarından birisi haline gelen TikTok pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran uygulamanın özellikle pandemi döneminde yaşamış olduğu gelişme dikkat çekmişti. Geçtiğimiz günlerde son derece popüler olan TikTok uygulaması hakkında bazı iddialar ortaya atılmaya başlandı. Bu iddialar çerçevesinde bir kullanıcının iddiası sosyal medyayı da ayağa kaldırdı. Uygulamanın kişisel verilerin tamamını Çin hükümetine para karşılığında verdiği iddia edilmişti.

Çin kaynaklı olan uygulamanın bu iddialar ardından büyük zarar elde ettiği belirlendi. Pek çok kullanıcı veri gizliliğinin önemi hakkında konuşurken duruma tepki göstermek için uygulamayı silerek kullanmayı bıraktılar. Pek çok ülkede bu haber hızla yayılmaya başlandı.

TikTok Kısa Sürede Dev Zarar Etti!

tiktok

TikTok için ortaya atılan bu iddialara en fazla Hindistan tepki gösterdi. Şirketin bu süreçte kullanıcı kaybetmesi ve reklam ortaklarını kaybetmesinin ardından elde etmiş oldukları zarar 6 milyon dolar olarak açıklandı. Ancak bu sürecin biraz daha devam etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da uygulama yasaklandı. Kullanmak isteyen vatandaşlar istemeleri halinde dahi uygulamayı indiremediler. Bu durumun yayılmasından ve diğer ülkelerin de benzer kararlar almasından endişe ediliyor. Bunun üzerine uygulamanın karşılaşmış olduğu zararın miktarı zaman geçtikçe artmaya devam ediyor. Türkiye’de de giderek popüler hale gelen uygulama hakkında kullanıcıların nasıl bir yol izleyecekleri de merak edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı