Sosyal Medya

TikTok Yasaklanıyor mu?

TikTok yasaklanabilir iddiası pek çok kişinin dikkatini çekti. ABD’nin hazırladığı flaş tasarının ardından TikTok da bir savunma hazırladı.

Eğlenceli uygulama TikTok ABD tarafından yasaklanabilir iddiasına karşı TikTok’tan yanıt gecikmedi.

TikTok Uygulaması Kaldırılıyor mu?

TikTok için yasak kararı veren ABD hükümetinin açıklamasına göre federal hükümet çalışanlarının iş telefonlarına TikTtok indirmeleri yasaklanacak.

ABD hükümeti TikTok’un ulusal bir güvenlik tehditi olduğu düşünüyor. TikTok endişelerin asılsız olduğunu açıklarken, ABD hükümeti ile politikalarını açıklamak amacı güden diyologlarının artacağını ifade etti.

TikTok Yasaklanıyor mu?

TikTok Nedir?

Müzikli sosyal medya uygulaması TikTok dünyada en çok indirilen uygulama olmayı başarmıştı. Uygulama bünyesindeki şarkılar ve film replikleri  ile kullanıcılarına çeşitli klipler çekme imkanı sunan bir uygulamadır. TikTok kısa sürede tüm dünyada hızla yayılıp, pek çok kişi tarafından kullanılırken uygulamaya en çok ilgi gösteren Çinliler olmuştu. Bazı kişilerin çok eğlenceli bulduğu ve sürekli kullandığı uygulama bazı kişilere saçma ve gereksiz gelmişti. Çok çeşitli fenomenler tarafından tanınan oyuncu ve şarkıcılar tarafından da kullanılan TikTok içeriğindeki müzikleri sürekli geliştirerek eğlenceli klipler çekme imkanı tanıyor.

TikTok Yasaklanıyor mu?

TikTok Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı indirdikten sonra kayıt olmak gerekmektedir. Telefon numarası, mail adresi ya da sosyal medya hesapları ile uygulamaya kayıt olunabilmektedir. Alt menüdeki + simgesine dokunarak video çekebilir ve videonun üst kısmındaki ‘ses seçin’ menüsünden müzik eklenilebilir. Ekranın sol kısmındaki ‘efektler’ bölümünden yüz filtresi ve emoji de eklenebilir. Hazır hale gelen video paylaşılabilir ve paylaştıktan sonra profilde görüntülenebilir.TikTok uygulamasında kaydedilen videolar Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya ptalformlarında paylaşılabilir.

TikTok Yasaklanıyor mu?

Beğenilen şarkılar ücretsiz olarak videoya eklenebilir. Uygulama da R&B, country, pop, rock, rap, elektronik  gibi bir çok tarzda şarkı bulunmaktadır.

Son olarak Hindistan’da kültürel bozulma ve yozlaşmaya neden olduğunu dolayısıyla engellenmek istenen TikTok uygulamasının ABD’de de federal hükümet çalışanlarının iş telefonunda kullanması yasaklandı.

TikTok Yasaklanıyor mu?

Türkiye’de de zaman zaman sosyal medya platformları üzerinden  “TikTok Yasaklansın” diye çeşitli imza kampanyaları girişimlerinde bulunulmuştur.

TikTok 8.8 milyon ile Almanya’da 9.1 milyon ile Fransa’da 11.8 milyon ile Pakistan’da 18.4 milyon ile Brezilya’da 19.7 milyon ile Meksika’da, 24.3 milyon ile Rusya’da, 28.4 milyon ile Türkiye’de, 39.6 milyon ile ABD’de en çok kullanılan uygulama olmuştur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı